Kolagen na stawy

Kategorie

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 178,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 52 produktów.

Kolagen na stawy

Kolagen na stawy

Kolagen jest jednym z kluczowych białek strukturalnych, które wspierają funkcjonowanie tkanki chrzęstnej, kostnej, ścięgien oraz tkanki łącznej. Dzięki jego włóknom tkanki są sprężyste, elastyczne i odporne, dzięki czemu stanowią rusztowanie i podporę dla narządów. Im nasz organizm jest starszy, tym produkcja kolagenu spada. Tymczasem kolagen stanowi nawet 40% ogólnej puli naszego białka w całym organizmie.

Kolagen na stawy - co bierze udział w jego syntezie?

Najwięcej kolagenu znajdziemy w skórze, zębach, kościach, tkance łącznej oraz chrząstce stawowej. Do syntezy kolagenu niezbędna jest witamina C, która bierze udział w przekształceniu nieaktywnego prokolagenu do jego aktywnej biologicznie formy. Innym niezbędnym substratem syntezy kolagenu jest arginina , której najlepiej przyswajalną postać znajdziemy w drobiu, rybach , orzechach, płatkach owsianych, soi oraz słoneczniku. Kolagen pełni rolę podporową tworząc struktury na wzór rusztowania. Takie wielkocząsteczkowe twory zbudowane są z 18 różnych jego typów.

Kolagen do picia a gojenie się ran

Kolagen bierze również udział w procesie gojenia się ran i regeneracji tkanek. Miofibroblasty rozpoczynają produkcję kolagenu typu III, którego struktura jest mniej elastyczna od kolagenu pierwotnie występującego w skórze. Tworzenie nowych włókien kolagenowych jest uzależnione od ogólnej podaży białka, dlatego osoby niedożywione często mają problemy estetyczne, dermatologiczne i szybciej u nich pojawiają się zmarszczki.

Kolagen do picia a zmarszczki

Kolagen jako surowiec jest bardzo rozpowszechniony w gabinetach medycyny estetycznej oraz reumatologii. W pierwszym przypadku stosuje się kuracje naprawcze za pomocą kosmetyków z kolagenem, bądź implantów z kolagenem i macierzą międzykomórkową.

Kolagen do picia na stawy

Kolagen pod względem chemicznym jest białkiem, więc podobnie jak białka jest trawiony na mniejsze fragmenty -di i - tripeptydy, a następnie do pojedynczych aminokwasów i w takiej formy wchłaniany do żyły wrotnej wątroby. Więc to nie jest tak, że kolagen po spożyciu trafia do skóry i stawów. Nie mniej jednak jest sporo badań, które potwierdzają skuteczność niezdenaturowanego kolagenu typu I i II w chorobie zwyrodnieniowej stawów przy 90 dniowej suplementacji.

Kolagen - które zioła warto z nim stosować?

Perz właściwy. Roślina ta ma zdolność pochłaniania sporej ilości wody, głównie za sprawą. trytycyny. Oprócz tego obfituje w spore ilości krzemu, niezbędnego w syntezie kolagenu.

Kolagen w tabletkach czy kolagen do picia?

W aptece możemy spotkać kolagen w tabletkach na stawy, kolagen w tabletkach do ssania oraz kolagen do picia. Nie ma większego znaczenia jaką formę wybierzemy, bo nie ma większej różnicy w biodostępności tych form. Niektóre dane wskazują, że hydrolizowany kolagen, choć najtańszy w produkcji wykazuje najlepszą przyswajalność dla naszego organizmu.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj