Leki i suplementy dla dzieci i niemowląt

Kategorie

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 239,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 558 produktów.

Leki i suplementy dla dzieci i niemowląt

Leki i suplementy dla dzieci i niemowląt

Dzieci są szczególną grupą pacjentów dla apteki internetowych. Każdy produkt stosowany u dzieci jest rozpatrywany nie tylko pod kątem skuteczności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Dlatego wybierając leki i suplementy dla dzieci i niemowląt zawsze należy korzystać z wiedzy i rekomendacji farmaceuty.

W kategorii leki dla dzieci bez recepty znajdziecie:

Wybierz najlepsze leki dla dzieci dostępne w naszej aptece internetowej.

Leki na kaszel dla dzieci

Kaszel w czasie infekcji wbrew pozorom jest bardzo pożądany i korzystny z punktu widzenia walki z patogenami. Przychodzi jednak czas, kiedy zaczyna on utrudniać codzienne funkcjonowanie osoby dotkniętej infekcją. Dotyczy to zwłaszcza kaszlu napadowego u dzieci pojawiającego się w nocy lub kaszlu z odkrztuszaniem wydzieliny. Wtedy warto zastosować leki na kaszel dla dzieci.

Leki wykrztuśne i mukolityczne dla dzieci

Leki wykrztuśne stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny i ułatwienia jej usunięcia z dróg oddechowych.Stosuje się je wyłącznie w przypadku kaszlu mokrego produktywnego. Sulfogwajakol i gwajafenezyna wzmagają wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, acetylocysteina, bromheksyna i ambroksol z kolei zmniejszają lepkość śluzu i upłynniają wydzielinę. Niestety u dzieci chorych na astmę mogą powodować skurcz oskrzeli.

Leki przeciwkaszlowe

Leki przeciwkaszlowe stosuje się u dzieci wyłącznie w przypadku napadowego suchego kaszlu. Do leków przeciwkaszlowych stosowanych u dzieci zaliczyć można kodeinę i dekstrometorfan, które hamują ośrodek oddechowy i ośrodek kaszlu w mózgu. U dzieci stosuje się także butamirat, którypodobnie jak poprzednicy hamuje odruch kaszlu oraz rozkurczaoskrzela. Na aptecznych półkach można również znaleźć syrop z lewodropropizyną, która działa przeciwkaszlowo.

Leki na gorączkę dla dzieci

Poza lekami na kaszel w aptece internetowej znajdziemy leki na gorączkę dla dzieci. Lekarze wskazują, że lekami pierwszego rzutu w leczeniu gorączki są paracetamol i ibuprofen. Można je stosować osobno lub naprzemiennie co kilka godzin. W przypadków leków przeciwgorączkowych u dzieci preferowaną postacią powinny być leki doustne. Czopki na gorączkę stosuje się u dzieci wtedy, gdy podanie postaci doustnej będzie utrudnione np. przez wymioty.

Leki na katar u dzieci

Katar może mieć charakter infekcyjny, bądź alergiczny. Ten drugi u dzieci może mieć charakter okresowy lub przewlekły, łagodny, umiarkowany lub ciężki albo okresowy lub całoroczny. Bez względu na pochodzenie kataru kluczowym jest utrzymanie drożności nosa i zapewnienie właściwego toru oddechowego. W tym celu u dzieci można zastosować.

  • leki donosowe - np. z ksylo- lub oksymetazoliną, które zmniejszają ilość wydzieliny, nie można ich stosować dłużej
  • leki donosowe z azelastyną - podaje się 1-2 dawki do każdego nozdrza 2x dziennie. Zaczynają działać po 15-20 minutach, kromoglikanem sodowym- 4x dziennie 1-2 dawki do każdego nozdrza , bromkiem ipratropium lub
  • wodę morską w spreju hipertoniczną lub izotoniczną
  • inhalację roztworem chlorku sodu o odpowiednim stężeniu

Leki na zaparcia u dzieci

Zaparcia są przypadłością, która często dotyka małe dzieci. Zwłaszcza niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym. Zgodnie z wytycznymi specjalistów lekiem na zaparcia u małych dzieci powinien być makrogol (PEG). W przypadku przewlekłych zaparć u dzieci terapia powinna trwać minimum 2 miesiące, a po ustąpieniu zaparć leki z makrogolem powinniśmy jeszcze podawać przez miesiąc stopniowo go odstawiając. Laktuloza na zaparcia u dzieci Mechanizm działania laktulozy opiera się na zatrzymaniu wody w jelicie. Wygodna forma syropu oraz oraz fakt, że nie wchłania się do organizmu dziecka i wchodzi w interakcje z innymi lekami sprawia, że jest chętnie stosowana w leczeniu zaparć. Laktuloza działa zazwyczaj najczęściej do 72 godzin po podaniu. Ważne jest by w czasie jej stosowania podawać większe ilości płynów w ciągu dnia do 1,5-2 litrów.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj