Środki i maści na hemoroidy

Aktywne filtry

Jest 47 produktów.

Środki i maści na hemoroidy

Leki na hemoroidy

Hemoroidy powstają na skutek przepełnienia krwią tzw. guzków krwawniczych - naczyń żylnych, w które wyposażony jest każdy z nas. Funkcją guzków krwawniczych jest uszczelnianie odbytu, regulowanie wypływu gazów i stolca. W sytuacji, gdy ulegają przepełnieniu stają się hemoroidami wewnętrznymi, bądź zewnętrznymi w zależności którego splotu żylnego dotyczy problem. Niekiedy wymagają stosowania leków na hemoroidy, niekiedy interwencji chirurga, a najczęściej zmiany trybu życia.

Hemoroidy są znane człowiekowi od Starożytności. Świadczy o tym pochodzenie słowa hemorrhoid (gr. haema- krew, rhoos-przepływ) oraz fakt, że wielokrotnie tego słowa używał Hipokrates.

Leki na hemoroidy - dlaczego są potrzebne?

Powodem hemoroidów jest zastój żylny w splotach, które swoje źródło może mieć w nawykowych zaparciach, przewlekłych biegunkach, w przebiegu ciąży, siedzącym trybie życia albo zawodowo uprawianym bieganiu. Czasami hemoroidy pojawiają się w przebiegu marskości wątroby, guzów miednicy małej oraz na skutek braku zastawek żylnych w trzewiach.

Leki na hemoroidy - ile osób ich szuka?

Leki na hemoroidy są jednymi z najczęściej sprzedawanych leków doodbytniczych w aptekach. Szacuje się, że co druga osoba w Polsce cierpi na mniej lub bardziej nasilone objawy hemoroidów. Co ciekawe hemoroidy bardzo rzadko występują u dzieci.

Leki na hemoroidy - jakie objawy dają hemoroidy?

Hemoroidy oprócz dolegliwości bólowych i dyskomfortu mogą powodować szereg innych objawów m.in.uczucie niepełnego wypróżnienia, wyciek śluzu oraz świąd odbytu. Zdarza się, że podczas defekacji hemoroid wewnętrzny wydostanie się na zewnątrz i nie wróci na swoje miejsce. W takim przypadku niezbędna jest interwencja proktologa. oraz stosowanie leków na hemoroidy z przepisu lekarza.

Leki na hemoroidy - jak się ich używa?

O ile objawy nie są mocno nasilone osoba może sięgnąć po leki na hemoroidy bez recepty np. tabletki na hemoroidy, maści na hemoroidy lub żele. W tym czasie wskazane może być podmywanie odbytu ciepła wodą, wykonanie nasiadówek z kory dębu, a w razie silnego bólu schładzanie odbytu kostkami lodu.

Maść na hemoroidy bez recepty

Jest dobrym wyborem, gdy doskwiera nam hemoroid zewnętrzny, ale z racji obecności aplikatora doodbytniczego maść na hemoroidy może być zastosowana również do wewnątrz odbytu. Maści na hemoroidy bez recepty zawierają w składzie substancje ściągające, przeciwzapalne, przeciwbólowe, miejscowo znieczulające. Z kolei leki na hemoroidy z przepisu lekarza dodatkowo wzbogacone są w glikokortykosteroidy i antybiotyki.

Tabletki na hemoroidy - dlaczego warto je stosować?

W sprzedaży można spotkać również specjalne tabletki na hemoroidy bez recepty. Najczęściej zawierają zmikronizowaną diosminę w wysokiej dawce, która uszczelnia naczynia krwionośne, działa przeciwobrzękowo i poprawia przepływ żylny.

Co zamiast maści na hemoroidy?

Stosowanie maści na hemoroidy nie rozwiąże problemu raz na zawsze. Bardzo ważna jest profilaktyka hemoroidów, w której ważnym punktem jest dieta zapobiegająca zaparciom bogata w błonnik roślinny, śluzy oraz odpowiednią ilość płynów.

Maści na hemoroidy i co jeszcze?

W kontekście hemoroidów warto pamiętać jeszcze o:

  • regularności wypróżnień
  • niepowstrzymywanie stolca przez dłuższy czas
  • unikaniu mocnej kawy i herbaty
  • powstrzymywaniu się od dźwigania
  • przerywanie pracy spacerem lub ćwiczeniami
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj