Leki na zapalenie krtani

Aktywne filtry

Jest 68 produktów.

Leki na zapalenie krtani

Leki na zapalenie krtani

Gardło wchodzi w skład górnych dróg oddechowych. Do górnych dróg oddechowych należą również obie jamy nosa oraz krtań. Bardzo bliskie sąsiedztwo zatok przynosowych oraz ucha sprawiają, że zawsze istnieje możliwość rozwoju poważnych dla zdrowia i życia infekcji przenoszących się z gardła, na krtań, do ucha czy zatok. Dlatego gdy mamy podejrzenie, że dopadła nas infekcja obejmująca krtań - sięgnijmy szybko po leki na zapalenie krtani dostępne w aptece bez recepty.

Leki na zapalenie krtani - nadgłośniowe czy podgłośniowe zapalenie?

Zapalenie krtani może być klasyfikowano jako pod głośniowe i nadgłośniowe. Pierwsze z nich ma zazwyczaj łagodny przebieg i może przypominać objawami chorobę przeziębieniową, której czynnikiem etiologicznym są rhinovirusy, coronavirusy, adenowirusy, wirusy paragrypy, RSV lub parwowirusy. Zapalenie nadgłośniowe wiąże się z obrzękiem tkanek miękkich, ma charakter bakteryjny i znacznie pogarsza wydolność oddechową. W przebiegu tego rodzaju zapalenia zwraca uwagę silne przekrwienie błony śluzowej gardła, migdałków podniebiennych, łuków podniebienno-językowych, podniebienia miękkiego oraz obecność sporej ilości przysychającej wydzieliny na migdałkach podniebiennych i tylnej ścianie gardła. Pojawia się również silnie ślinienie się i ostry ból przy próbie przełykania śliny i pokarmów. Oprócz bólu gardła zwróćmy uwagę na objawy towarzyszące zgłaszane przez osoby chore– nieznacznie podwyższoną temperaturę, wodnisty wysięk z nosa oraz chrypkę.

Leki na zapalenie krtani - z czym można pomylić ten rodzaj zapalenia?

Objawy obejmujące drogi oddechowe są mało specyficzne - zwykle pojawia się nieżyt nosa, gorączka, kaszel, napadowa duszność, zgaga czy odbijanie. Jeśli mamy problem z samoleczeniem warto skorzystać z pomocy farmaceuty, który pozwoli zarekomendować leczenie przyczynowe i objawowe. Próbując zapobiegać zapaleniu krtani warto zwrócić uwagę na zbyt częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach) oraz używki - zwłaszcza palenie tytoniu.

Leki na zapalenie krtani, a może najpierw domowe sposoby?

 • unikanie klimatyzacji i zbyt suchego powietrza
 • stosowanie nawilżaczy powietrza w sezonie grzewczym i klimatorów ewaporacyjnych latem.
 • ciepła herbata z cytryną - "leczenie" ciepłem
 • inhalacje parowe podczas infekcji
 • aromaterapia
 • płukanie naparem z rumianku lub szałwii

Leki na zapalenie gardła - kiedy udać się do lekarza?

 • Ból gardła pomimo stosowania środków zaradczych
 • pojawienie się wysypki skórnej.
 • Objawy utrzymujące się dłużej niż 2 tygodnie.
 • Trudności z połykaniem i duszność
 • Ślinotok oraz znaczny wysięk z migdałków wraz z powiększonymi węzłami chłonnymi i wysoką gorączką.
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj