Witamina D dla dzieci

Aktywne filtry

Jest 58 produktów.

Witamina D dla dzieci

Za co odpowiada witamina D u dzieci?

Witamina D u dzieci odpowiada przede wszystkim za utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi, dzielenie się i różnicowanie komórek skóry oraz dobrą kondycję układu immunologicznego. Witamina D dla dzieci stosowania jest w profilaktyce krzywicy oraz złamań.

Witamina D z czasem jest syntezowana samodzielnie przez organizm dziecka. Jednak niezbędnym czynnikiem w tym procesie jest obecność promieniowania ultrafioletowego (UVB). Narządami w których zachodzi synteza witaminy D u dzieci są wątroba, nerki oraz komórki nabłonka - keratynocyty.

Witamina D dla dzieci – dawkowanie

Niestety u dzieci mało przebywających na świeżym powietrzu oraz od września do kwietnia synteza skórna witaminy D3 jest niewystarczająca. Dlatego zaleca się dodatkową suplementację w odpowiedniej dawce:

  • 0–6 miesięcy: 400 IU/dobę od pierwszych dni życia niezależnie od sposobu karmienia.
  • 6.–12. miesiąca życia: 400–600 IU/dobę, w zależności od dobowej dawki witaminy D dostarczanej z pokarmem.
  • 1. - 10 rok życia: 600–1000 IU/dobę, zależnie od masy ciała i podaży witaminy D w diecie, przez cały rok.
  • 1 - 10 rok życia dzieci z otyłością: 1600–4000 IU/dobę, w zależności od stopnia otyłości.
  • 11 - 18 rok życia: 800–2000 IU/dobę, zależnie od masy ciała i podaży witaminy D w diecie, przez cały rok.
  • 11 - 18 rok życia nastolatki z otyłością: 1600–4000 IU/dobę, w zależności od stopnia otyłości.

W okresie jesienno-zimowym ważna jest również odpowiednia dawka witaminy C dla dzieci.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj