Leki na stłuszczenie wątroby

Aktywne filtry

Jest 27 produktów.

Leki na stłuszczenie wątroby

Leki na stłuszczenie wątroby

Niealkoholowe stłuszczenie wątroby (non alcoholic fatty liver disease) jest nagromadzeniem tkanki tłuszczowej wokół wątroby. Najczęściej jest spowodowane przez nadwagę i otyłość, zaburzenia gospodarki lipidowej, długo trwające żywienie pozajelitowe oraz środki lecznicze wpływające na stężenie lipidów we krwi.

Leki na stłuszczenie wątroby - po co są potrzebne?

Stłuszczenie wątroby na początku w ogóle przebiega bezobjawowo. Dopiero badanie histopatologiczne tłumaczy dlaczego pojawiało się permanentne zmęczenie, kiepskie samopoczucie czy ucisk brzucha. W badaniu ujawniają się zmiany martwiczo-zapalne, które najczęściej są odwracalne. Wystarczy stosować regularnie leki na stłuszczenie wątroby, również te roślinne.

Roślinne leki na stłuszczenie wątroby

Chcąc zadbać o niealkoholową chorobę stłuszczeniową wątroby powinniśmy zacząć od zmiany stylu życia, właściwej diety oraz wprowadzenia aktywności ruchowej. Swoją życiową metamorfozę warto wspierać również lekami roślinnymi, które mają zdolność hamowania zmiany w obrębie komórek wątrobowych (hepatocytów). Leki na stłuszczenie wątroby zawierają najczęściej ostropest plamisty, karczoch zwyczajny i szafran uprawny. Oprócz aktywności ochronnej napędzają metabolizm, działają przeciwzapalnie, rozkurczają mięśnie przewodu pokarmowego oraz przyspieszają trawienie.

Kiedy roślinne leki na stłuszczenie wątroby mogą okazać się nieskuteczne?

Leki na stłuszczenie wątroby będą skuteczne w początkowym stadium choroby NAFDL, ale już marskości wątroby surowce roślinne będą jedynie uzupełnieniem terapii zleconej przez lekarza.

Leki na stłuszczenie wątroby - w jakie interakcje wchodzą?

Ostropest wchodzi w interakcję z metronidazolem i indinavirem. Jeśli lekarz się zgodzi - można rozdzielić stosowanie leków czasie. Z kolei szafran wpływa na działanie leków przeciwdepresyjnymi SSRI, TLPD, inhibitorów MAO oraz benzodiazepin. W przypadku tych leków należy skonsultować stosowanie leków na stłuszczenie wątroby z szafranem w składzie z lekarzem.

Leki na stłuszczenie wątroby i co dalej?

Po leczeniu stłuszczenia wątroby należy otoczyć opieką drogi żółciowe, pilnować poziomu cholesterolu i dbać o kondycję jelitowych bakterii. W tym celu można wykorzystać preparaty z dziurawcem, miętą, serdecznikiem, krwawnikiem i rdestem ptasim. Mają one zdolność rozkurczania mięśni gładkich dróg żółciowych, spowolnienie fermentacji jelitowej, regulowania rytmu wypróżnień, nasilania produkcji soku żołądkowego, napędzania tempa trawienia oraz zwiększania wchłaniania składników odżywczych.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj