Pokrzywka, maści i żele na skórę

Kategorie

Marka

Cena

  • 4,00 zł - 77,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 29 produktów.

Pokrzywka, maści i żele na skórę

Pokrzywka

Pokrzywka to jedno z najczęściej zgłaszanych przypadłości skórnych w gabinecie dermatologa. Występuje powszechnie i niemal w każdej grupie wiekowej. Pokrzywka ma postać wypukłych bąbli, zlewających się w większe konglomeraty, które otoczone są zaczerwienieniem skóry. Miejsca objęte pokrzywką swędzą i/lub pieką, a objawy ustępują samoistnie po 2 dobach.

Pokrzywka co to jest?

Pokrzywka na skórze nie wywołuje żadnych zmian ogólnoustrojowych, ale może powodować obrzęk naczynioruchowy, który utrzymuje się znacznie dłużej niż 24 godziny. Jeśli jednak zdarzy się, że pokrzywce będzie towarzyszyć gorączka, osłabienie i ból to oznacza, że mamy do czynienia z jedną z chorób autoimmunologicznych. Pokrzywkę można również klasyfikować w kategorii natężenia objawów na pokrzywkę ostrą i przewlekłą.

Pokrzywka bardzo rzadko przechodzi we wstrząs anafilaktyczny, ale niemal każdy wstrząs jest poprzedzony jej wystąpieniem.

Pokrzywka jak powstaje?

Pokrzywka powstaje pod wpływem mediatorów stanu zapalnego (m.in histaminy, bradykininy, leukotrienów i cytokin), które rozszerzają naczynia krwionośne, wynaczynieniem osocza oraz pobudzeniem powierzchniowych nerwów czuciowych. Często zdarza się, że w czasie diagnostyki nie uda się ustalić przyczyny pokrzywki.

Leki na pokrzywkę

Specjaliści stoją na stanowisku, że w miarę możliwości w czasie wystąpienia pokrzywki należy unikać leków przeciwzapalnych z grupy NLPZ i opiatów, gdyż te grupy leków mogą wręcz nasilać jej przebieg. Jeśli przyczyną pokrzywki jest zjedzenie jakiegoś alergenu, to należy jak najszybciej odstawić uczulający pokarm. Chcąc stosować leki na pokrzywkę mamy do wyboru tabletki na pokrzywkę oraz maści i żele.

Leki na pokrzywkę - maści i żele

Pokrzywkę można leczyć lekami sporządzanymi w recepturze aptecznej np. za pomocą płynnych pudrów z mentolem. Przez ograniczony czas można stosować miejscowe sterydy, a leki przeciwhistaminowe w postaci maści czy żeli choć mogą okazać się nieskuteczne to mogą stanowić urozmaicenie terapii. Osoby z pokrzywką powinny unikać zmiennych warunków otoczenia - ciepła, zimna oraz stosować przewiewną i bez uciskową odzież. Również spożywanie alkoholu w tym czasie nie jest wskazane.

Maści na pokrzywkę

Ciekawym surowcem ziołowym który można spotkać aptekach jest korzeń tarczycy bajkalskiej (Radix Scutellariae). Jej substancje czynne działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Maści stosowane na skórę świetnie leczą wyprysk kontaktowy oraz pokrzywkę alergiczną. Dermokosmetyki wspierające leczenie pokrzywki zawierają często przeciwalergiczne oleje roślinne. Coraz śmielej mówi się o wpływie olejów wiesiołkowego oraz ogórecznikowego na zmiany atopowe i alergiczne.

Leki na pokrzywkę bez recepty - leki przeciwhistaminowe

Z pomocą w leczeniu pokrzywki powinny pomóc doustne leki przeciwhistaminowe. Należy raczej sięgać po leki II generacji, które nie dają objawów senności - loratadyna, lewocetyryzyna, feksofenadyna, rupatadyna. Leczenie okazjonalne z pewnością nie przyniesie rezultatów, więc leki z tej grupy należy przyjmować regularnie. W uzasadnionych przypadkach można również zastosować uspokajającą i przeciwświądową hydroksyzynę.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj