Tabletki na menopauzę

Marka

Cena

  • 3,00 zł - 178,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 38 produktów.

Tabletki na menopauzę

Leki na menopauzę

Menopauza zwana również przekwitaniem jest fizjologicznym procesem starzenia się dotyczącym kobiet. Menopauza wyznacza koniec okresu rozrodczości w życiu kobiety, który ściślej rzecz biorąc przypada na ostatnią miesiączkę, po której przez kolejny rok nie nastąpiło krwawienie menstruacyjne. To również czas najwyższy, by zastosować odpowiednie leki na menopauzę i cieszyć się zdrowiem przez kolejne lata. Okres około-menopauzalny rozpoczyna się na 5 lat przed wystąpieniem ostatniej miesiączki i trwa przez rok po jej wystąpieniu. Z fizjologicznego punktu widzenia menopauza jest następstwem stopniowego, wygaszania aktywności jajników. W efekcie spada synteza i wydzielanie estrogenów i progesteronu, cykle zaczynają być nieregularne, aż do momentu, gdy miesiączka zupełnie ustaje. Większość kobiet potrafi rozpoznać u siebie okres okołomenopauzalny, trafia do ginekologa oraz podejmuje leczenie z wykorzystaniem leków na menopauzę.

Leki na menopauzę - kiedy zacząć stosować?

Okres około-menopauzalny jest indywidualną cechą każdej kobiety, na który wpływ ma wiele czynników. Najczęściej pojawia się miedzy 40. a 60. rokiem życia. Ale u osób predysponowanych genetycznie, palaczy i osób po chemioterapii menopauza może pojawić się znacznie wcześniej. Im wcześniej jednak rozpoczniemy suplementację i leczenie menopauzy za pomocą leków ma menopauzę, tym szybciej i skuteczniej uporamy się z niepokojącymi objawami.

Leki na menopauzę - po co je stosować?

Pierwsze objawy menopauzy są zupełnie niewinne. Zanim pojawią się nieregularnie cykle i dłuższe przerwy między krwawieniami u kobiet często dochodzi do zmiany zachowania, problemów ze snem, z koncentracją oraz bóli kostno-stawowo-mięśniowych. Kobieta dowiaduje się, że rozpoczęła się u niej menopauza najczęściej pod wpływem uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości, zawrotów głowy, zaczerwienienia twarzy i nieregularnych krwawień. Wtedy również trafia po raz pierwszy do apteki rozglądając się za lekami na menopauzę.

Leki na menopauzę - atrofia pochwy

Niewystarczające wydzielanie żeńskich hormonów płciowych może również prowadzić do zmian w obrębie pochwy - suchości, bólu w czasie stosunku, nietrzymania moczu, nawracających infekcji intymnych. Pośrednim następstwem okresu przekwitania jest osteoporoza, choroby sercowo-naczyniowe, miażdżyca, choroby neurodegeneracyjne oraz otyłość.

Leki na menopauzę - od czego zacząć?

W sytuacji, gdy kobieta zauważy u siebie objawy wskazujące na menopauzę powinna skorzystać z konsultacji ginekologa. Ten przeprowadzi niezbędne badania, zleci badanie poziomu hormonów płciowych i wdroży odpowiednie leczenie.

Leki na menopauzę bez recepty

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w między czasie kobieta podjęły próby samoleczenia - zwłaszcza, gdy uporczywe objawy znacznie pogarszają jej jakość życia. W aptece dostępnych jest sporo tabletek na menopauzę bez recepty, które zawierają w swoim składzie najczęściej fitoestrogeny, wyciągi z surowców roślinnych o działaniu wyciszającym, żelazo oraz wapń. Niezmiennie jednak hormonalna terapia zastępcza (HTZ) jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia objawów menopauzy. Leki na menopauzę bez recepty są jednak świetnym uzupełnieniem tej terapii, dzięki czemu leczenie jest kompleksowe.

Leki na menopauzę bez recepty - suchość pochwy

Zmiany atroficzne w obrębie pochwy można łagodzić za pomocą probiotyków ginekologicznych oraz żeli lub lubrykantów dopochwowych, które często są również wzbogacane estrogenami.

Leki na menopauzę bez recepty - depresja i zaburzenia nastroju

Okres menopauzy to szczególny okres w życiu kobiety, który sprzyja pojawieniu się huśtawki nastrojów, a nawet depresji. Nakłada się na to nie tylko sam fakt słabszego wydzielania estrogenów, ale również czynniki psychologiczne - lęk przed starością, nagłe zderzenie się z przemijającym czasem, problemy w życiu seksualnym. W takich przypadkach potrzebna jest współpraca kobiety z psychologiem oraz psychiatrą. Często wdrożenie niewielkiej korekty czy łagodnych środków farmakologicznych znacznie poprawia codzienne funkcjonowanie kobiety źle znoszącej okres menopauzy.

Tabletki na menopauzę - surowce ziołowe

Tabletki na menopauzę dostępne w aptekach zawierają najczęściej surowce ziołowe - soję uprawną, pluskwicę groniastą oraz czerwoną koniczynę. Są to najczęściej złożone preparaty wzbogacone dodatkowo w wapń zapobiegający osteoporozie.

Tabletki na menopauzę - soja uprawna

Soja uprawna jest jednoroczna rośliną strączkową masowo uprawianą na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Północnej. Soja jest kluczową rośliną odżywczą oraz paszową, a dodatkowo jest wykorzystywana w przemyśle. Działanie proestrogene wykazują jej nasiona, gdyż zawiera izoflawony sojowe - genisteinę oraz daidzeinę.

Tabletki na menopauzę - pluskwica groniasta

Pluskwica groniasta (Cimicifuga racemosa, ang. Black Cohosh) - jest rośliną również występującą na kontynencie północnoamerykańskim. Już od zarania dziejów wyciągi z tej rośliny wykorzystywane były przez rdzenną ludność na objawy menopauzy. Za aktywność proestrogenową odpowiada formononetyna.

Tabletki na menopazuę - koniczyna czerwona

Koniczyna czerwona (Trifolium pratense, ang. Red Clover) -to pospolita roślina porastająca nasze łąki. Z jej ziela wyizolowano różne flawonoidy. Czerwona koniczyna dodatkowo hamuje nadmierne pocenie się oraz łagodzi uderzenia gorąca.  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj