Witamina B12 w kroplach

Aktywne filtry

Jest 3 produktów.

Witamina B12 w kroplach

Witamina B12 w kroplach

Niedobory witaminy B12 mogą prowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Osoby z niedoborem witaminy B12 walczą z ogólnym spowolnieniem psychoruchowym, permanentnym zmęczeniem, huśtawkami nastroju, mrowieniem kończyn i apatią. Za takimi objawami stoi blokada szlaku metabolicznego syntezy metioniny, w którym bierze udział cyjanokobalamina (witamina B12)

Witamina B12 w kroplach - co dzieje się, gdy jej zabraknie?

Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowej pracy enzymu syntazy metioninowej. Enzym ten przekształca homocysteinę do metioniny - bardzo ważnego aminokwasu, który ma swój udział w syntezie neuronalnych osłonek mielinowych oraz serotoniny i noradrenaliny (bardzo istotnych neuroprzekaźników).

Witamina B12 - skąd biorą się takie objawy niedoboru?

W obliczu niedoboru witaminy B12, syntaza metioninowa zwalnia, a z czasem cały szlak zostaje zablokowany. Niedobór metioniny hamuje powstawanie osłonek mielinowych i zwalnia synteza wspomnianych neuroprzekaźników. To dlatego ludzie z niedoborem witaminy b12 często narzekają na ogólną apatię, zaburzenia nastroju, drętwienie kończyn, depresję oraz szybką męczliwość mięśni. Wtedy może okazać się niezbędna suplementacja witaminy B12 w kroplach lub tabletkach.

Witamina B12 w kroplach a homocysteina

Dodatkowo homocysteina, która nie jest zużywana reakcji syntezy metioniny zaczyna zalegać w organizmie prowadząc do hiperhomocysteinemii - czyli stanu, któremu przypisuje się zwiększone prawdopodobieństwo udarów mózgu. zawałów serca, miażdżycy oraz nagłych incydentów sercowych

Źródła witaminy B12 w pożywieniu

Najbogatszym źródłem witaminy B12 w w naszej diecie są produkty zwierzęce. Dodatkowa pewna pula witaminy B12 jest syntezowana przez naszą mikroflorę jelitową. Witaminę B12 znajdziemy w największej ilości w mleku i jego przetworach, twarogu, serze żółtym, wołowinie, jajach oraz kurczaku.

Jaka witamina B12 w kroplach będzie najlepsza?

Większość witamin B12 w kroplach zawiera cyjanokobalaminę, która musi najpierw ulec przekształceniu do aktywnej formy. Metylokobalamina bowiem aktywuje syntazę metioninową, więc można ją uznać za najlepiej przyswajalną formą witaminy B12. Należy więc skupić się na poszukiwaniu suplementów diety zawierających metylokobalaminę, zamiast cyjanokobalaminy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj