Leki na afty

Aktywne filtry

Jest 4 produktów.

Leki na afty

Leki na afty

Afty są okrągłymi, biało-szarawymi i bolesnymi wykwitami o średnicy dochodzącej do 1cm. Pojawiają się zazwyczaj na wewnętrznych częściach policzków, języku i  wargach, a nawet w tylnej części jamy ustnej. Co ciekawe afty nie występują raczej na śluzówce dziąseł! Gdy temat aft jest zaniedbany, zmiany zaczynają zlewać się w w większe ubytki,  które goi się później nawet kilka tygodni. Dlatego leki na afty warto stosować od razu po pojawieniu się zmian.

Leki na afty - dlaczego są potrzebne?

Afty mogą zostać wywołane są przez lokalne przygryzienie, poparzenie gorącym napojem, lub nazbyt silną pracą zębów nad obróbką pokarmu. Afty zawsze mają okrągły, regularny kształt i pojawiają się grupami, a prozaiczny uraz błony śluzowej często ma poszarpane krawędzie i pojawia się pojedynczo! W mocno zaawansowane stadia aftozy mogą maskować pojawienie się raka płaskonabłonkowego, którego pierwszym objawem jest występowanie pojedynczego, niebolesnego owrzodzenia przypominającego duże afty.  Stosując leki na afty warto więc zawsze obserwować się gojenie zmian.

Leki na afty - oktenidyna

Jednym z leków na afty, który może być stosowany w leczeniu zmian jest oktenidyna do płukania lub w spreju. Jest ona środkiem odkażającym, która jest skuteczna nawet wobec opornych bakterii - MRSA, Chlamydia czy Mycoplasma). Oprócz tego wykazuje aktywność bójczą wobec grzybów, rzęsistka Trichomonas oraz większości wirusów. Oktenidyna  uszkadza błonę i ścianę komórkową, na skutek czego dochodzi do śmierci komórki.  Co najważniejsze oktenidyna nie uszkadza zdrowych komórek w miejscu podania, dzięki czemu nie wywołuje dodatkowych dolegliwości bólowych i zaburzeń procesu gojenia. Spreje z oktenidyna mogą być stosowane na umiarkowanie rozległe rany, a także do krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych, a więc również do dezynfekcji jamy ustnej m.in przy aftach, podrażnieniach od aparatu ortodontycznego lub protezy.

Leki na afty - jakie właściwości ma oktenidyna?

  • jest roztworem bezbarwnym
  • jest stabilna  nawet pod wpływem zmieniającego się pH
  • posiada szerokie spektrum działania
  • nie uszkadza zdrowych komórek
  • potrafi zwalczyć biofilm bakteryjny
  • nie wywołuje oporności u patogenów
  • jest bezpieczna i zgodna z materiałami opatrunkowymi
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj