Paracetamol dla dzieci

Marka

Cena

  • 4,00 zł - 38,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 10 produktów.

Paracetamol dla dzieci

Paracetamol dla dzieci

Leczenie bólu i gorączki u dzieci polega na podaniu możliwie najbezpieczniejszego środka leczniczego, w najmniejszej skutecznej dawce zgodnie z drabiną analgetyczną. Pierwszym wyborem w leczeniu bólu i gorączki jest paracetamol dla dzieci, który przez wielu specjalistów jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych

Paracetamol dla dzieci - czy jest bezpieczny?

O bezpieczeństwie paracetamolu dla dzieci świadczy fakt, że można go stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią. Z tego względu paracetamol w odpowiedniej dawce może być podawany dzieciom już od 1. dnia życia.

Paracetamol dla dzieci - jak można go podawać?

Paracetamol dla dzieci jest dostępny w czopkach, zawiesinie, syropie i roztworze. Paracetamol dla dzieci należy podawać co 4-6h w dawce od 10-15 miligramów na kilogram masy ciała. Badania wskazują, że zastosowanie wyższej dawki paracetamolu (15 mg/ kg m.c) znacznie lepiej obniża gorączkę, w porównaniu do dawki niższej 10mg/ kg m.c i to na dłuższy czas. Dlatego wielu lekarzy przy wysokiej gorączce zleca podawanie paracetamolu w wyższych dawkach, aniżeli widnieje to na ulotce.

Paracetamol dla dzieci - w jaki sposób jest usuwany z organizmu?

U małych dzieci paracetamol i jego metabolity są usuwane z organizmu znacznie wolniej, a to dlatego, że organizm "uczy" sie detoksykacji paracetamolu mniej więcej w wieku 3-4 lat.

Paracetamol czopki dla dzieci

Paracetamol w czopkach dla dzieci występuję w dawkach 50mg, 80mg, 125mg, 250mg i 500mg. W okresie niemowlęctwa dawkowanie paracetamolu dla dzieci uzależnia się od masy ciała. Zaleta paracetamolu w czopkach dla dzieci jest wygoda stosowania - można go podawać śpiącemu dziecku, albo w sytuacji gdy dziecko nie toleruje zawiesiny doustnej lub wymiotuje.

Paracetamol czopki dla dzieci - szybkość działania

Co do zasady szybkość działania leków podawanych w czopkach przez odbyt powinna być szybsza niż w przypadku tradycyjnego połknięcia tabletki. Dzieje się tak, gdyż lek uwolniony z czopka wchłania się omijając żyłę wrotną, więc nie trafia po drodze do wątroby i nie jest częściowo inaktywowany. Niestety w przypadku paracetamolu w czopkach dla dzieci nie zawsze tak jest. Cząsteczka paracetamolu w czopkach ma trudności, by wydostać się z masy czopkowej - dlatego początek działania przeciwgorączkowego jest nieco opóźniony.

Paracetamol czopki dla dzieci czy paracetamol dla dzieci syrop

Choć podawanie paracetamolu w czopkach dla dzieci wydaje się być wygodne i ma wiele zalet - nie oznacza to, ze zawsze można je podawać w "pierwszym rzucie". W niektórych krajach czopki są zupełnie niepopularne. Z tego względu paracetamol dla dzieci syrop zawsze powinien być preferowaną postacią leku przeciwgorączkowego podawanego dzieciom.

Paracetamol dla dzieci syrop

Na jego korzyść przemawia dobra tolerancja przez dziecko za sprawą korzystnego smaku, płynna postać leku gotowa do przyswojenia oraz stosunkowo dobra trwałość, bez koniecznościa przechowywania go w lodówce.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj