Krople do oczu na alergię
Aktywne filtry
Jest 15 produktów.
Hyal - Drop Pro krople do oczu 10 ml
Zuma Altin, krople do oczu, 10 ml
IANA Premium, krople do oczu nawilżające 0,4% HA, 10 ml
Thealoz Duo Gel, płynny żel do oczu, 0,4 g x 30 pojemników jednodawkowych
Thealoz Duo, krople do oczu, 10 ml
Olimp Supervision krople do oczu, 10 ml
Oftahist krople do oczu 1 mg/ml, 5 ml
Polcrom krople do oczu 20 mg/ml, 2 x 5 ml
Hyabak UD krople do oczu 1,5mg/ml 30 sztuk
Starazolin suche i podrażnione oczy, krople 10 ml
Krople do oczu na alergię
Krople do oczu na alergię
Jednymi z wielu objawów alergii są te dotyczące oczu. Świąd, pieczenie, łzawienie, ból oczu, opuchnięte powieki. "worki pod oczami i wreszcie przekrwienie spojówek to najczęstsze problemy z jakimi spotykają się alergicy. Poza leczeniem ogólnoustrojowym, które obejmuje podawanie leków przeciwhistaminowych warto również również stosować miejscowo krople do oczu na alergię.
Krople do oczu na alergię - jakie wybrać?
Większość kropli do oczu na alergię jest dostępnych z przepisu lekarza. Nie mniej jednak część z nich można nabyć w aptece bez recepty. Najczęściej są to krople do oczu na alergię zawierające:
- Azelastynę
- Ketotifen
- kromoglikan disodowy
Ziołowe krople do oczu na alergie
W przypadku objawów alergicznych połączonych z długotrwałym przebywaniem przed ekranami komputerów czy smartfonów z pomocą może przyjść świetlik lekarski w formie kropli homeopatycznych do leczenia podrażnionych oczu i powiek albo w formie naparu jako okład ściągający na skórę powiek.
Krople do oczu na powieki - na co zwrócić uwagę?
Na środki konserwujące zawarte w kroplach do oczu na alergię. W tym celu czasami używam się BAC (chlorek benzalkoniowy), który w niektórych badaniach powodował uszkodzenie mikrokosmków, zniekształcenia komórek oraz powiększanie ich mitochondriów. Specjaliście wskazują, że długotrwałe stosowanie kropli do oczu i płynów do soczewek z BAC może być powodem uczuleń, pieczenia oczu, przekrwienia i obrzęku spojówek.
Krople do oczu na alergię - czy muszą być konserwowane?
Niekiedy dodatek do oczu jest niezbędny. Budowa oka oraz skład obmywających go łez wymuszają, by krople do oczu na alergie były z nim „zgodne”. Dlatego dodaje się do kropli do oczu środki izotonizujące, czasami konserwanty oraz przeciwutleniacze. Każda z zastosowanych substancji pomocniczych musi więc pełnić w preparacie ściśle określoną rolę, a nieuzasadnione użycie jest wykluczone. Stosowanie kropli do oczu na alergię kilka miesięcy po otwarciu stwarza ryzyko zakażenia drobnoustrojami. Bez recepty jest również sporo kropli do oczu na alergię i kropli nawilżających, które posiadają specjalnie precyzyjnie zaprojektowane aplikatory zapewniające jałowość produktu bez konieczności zastosowania konserwantów. Są one również dużo droższe od konserwowanych kropli.