Krople do oczu na alergię

Aktywne filtry

Jest 15 produktów.

Krople do oczu na alergię

Krople do oczu na alergię

Jednymi z wielu objawów alergii są te dotyczące oczu. Świąd, pieczenie, łzawienie, ból oczu, opuchnięte powieki. "worki pod oczami i wreszcie przekrwienie spojówek to najczęstsze problemy z jakimi spotykają się alergicy. Poza leczeniem ogólnoustrojowym, które obejmuje podawanie leków przeciwhistaminowych warto również również stosować miejscowo krople do oczu na alergię.

Krople do oczu na alergię - jakie wybrać?

Większość kropli do oczu na alergię jest dostępnych z przepisu lekarza. Nie mniej jednak część z nich można nabyć w aptece bez recepty. Najczęściej są to krople do oczu na alergię zawierające:

  • Azelastynę
  • Ketotifen
  • kromoglikan disodowy

Ziołowe krople do oczu na alergie

  W przypadku objawów alergicznych połączonych z długotrwałym przebywaniem przed ekranami komputerów czy smartfonów z pomocą może przyjść świetlik lekarski w formie kropli homeopatycznych do leczenia podrażnionych oczu i powiek albo w formie naparu jako okład ściągający na skórę powiek.

Krople do oczu na powieki - na co zwrócić uwagę?

Na środki konserwujące zawarte w kroplach do oczu na alergię. W tym celu czasami używam się BAC (chlorek benzalkoniowy), który w niektórych badaniach powodował uszkodzenie mikrokosmków, zniekształcenia komórek oraz powiększanie ich mitochondriów. Specjaliście wskazują, że długotrwałe stosowanie kropli do oczu i płynów do soczewek z BAC może być powodem uczuleń, pieczenia oczu, przekrwienia i obrzęku spojówek.

Krople do oczu na alergię - czy muszą być konserwowane?

Niekiedy dodatek do oczu jest niezbędny. Budowa oka oraz skład obmywających go łez wymuszają, by krople do oczu na alergie były z nim „zgodne”. Dlatego dodaje się do kropli do oczu środki izotonizujące, czasami konserwanty oraz przeciwutleniacze. Każda z zastosowanych substancji pomocniczych musi więc pełnić w preparacie ściśle określoną rolę, a nieuzasadnione użycie jest wykluczone. Stosowanie kropli do oczu na alergię kilka miesięcy po otwarciu stwarza ryzyko zakażenia drobnoustrojami. Bez recepty jest również sporo kropli do oczu na alergię i kropli nawilżających, które posiadają specjalnie precyzyjnie zaprojektowane aplikatory zapewniające jałowość produktu bez konieczności zastosowania konserwantów. Są one również dużo droższe od konserwowanych kropli.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj