Środki na osteoporozę

Aktywne filtry

Jest 27 produktów.

Środki na osteoporozę

Leki na osteoporozę

Współcześnie na na osteoporozę cierpi ponad 325 milionów ludzi powyżej 65. roku życia. Dane szacunkowe również nie napawają optymizmem - po 2050 roku osteoporoza może dotknąć już 1,5 miliarda ludzi w tej samej grupie wiekowej. Nic dziwnego, że sporo ludzi nawet bez diagnozy decyduje się na przyjmowanie leków na osteoporozę.

Leki na osteoporozę - czym jest osteoporoza?

Osteoporoza to nic innego jak choroba układu szkieletowego, objawiająca się niską masą kości i zniekształconą strukturą tkanki kostnej. W efekcie dochodzi do zwiększonej kruchości oraz spontanicznych złamań. Złamania dotyczą zazwyczaj nadgarstków, barków oraz kości udowej. Powyżej 60 roku życia każde złamanie jest potencjalnie śmiertelne, a w najlepszym przypadku jest przyczyną kalectwa.

Leki na osteoporozę - kto najczęściej je stosuje?

  • osoby powyżej65 lat
  • na osteoporozę choruje co trzecia kobieta i co dwunasty mężczyzna
  • osteoporoza dotyczy 18% kobiet rasy kaukaskiej, 13% Latynosek i 7 % Afrykanek
  • osoby niedożywione < 58kg, BMI < 19 – osoby otyłe paradoksalnie są odporne na osteoporozę w osteoporozie.
  • osoby, które kiedyś miały już złamanie
  • kobiety z przedwczesną menopauzą
  • osoby nadużywające sterydów
  • u palaczy ryzyko złamań kości wzrasta 1,6-krotnie.

Tabletki na osteoporozę

Leczenie osteoporozy powinno być kompleksowe i uwzględniać zarówno leki na osteoporozę bez recepty, tabletki na osteoporozę na receptę oraz zioła na osteoporozę: Kobietom po menopauzie często przepisuje się hormony. Estrogeny bowiem mają wpływ na gęstość kości,a ich regularne stosowanie ma wpływ na zmniejszenie liczby złamań kości udowej.

Leki na osteoporozę bez recepty - tabletki na osteoporozę z wapniem

U osób z grupy ryzyka zachorowania na osteoporozę, czyli kobiet po menopauzie oraz u wszystkich osób po 65. roku życia zalecana dzienna dawka wapnia wynosi 1500 mg na dobę. Pożądanym jest, by podaż wapnia bilansować za pomocą diety - w wapń obfituje mleko i jego przetwory.Niekiedy jednak podaż z diety jest niewystarczająca i wtedy należy sięgnąć po tabletki na osteoporozę z wapniem.

Tabletki na osteoporozę - jaki suplement z wapniem wybrać?

Decydując się na doustną suplementację warto wybrać taki produkt, który ma największą ilość wapnia elementarnego. Do związków takich należy węglan wapnia. Nieco mniej procentowej zwartości wapnia zawiera cytrynian wapnia, a najmniej glukonian wapnia. Tabletki na osteoporozę bez recepty mogą mieć status leku albo suplementy diety - to również należy brać pod uwagę wybierając konkretny produkt w aptece.

Leki na osteoporozę na receptę - bifosfoniany

Bifosfoniany to jedne z najskuteczniejszych leków na osteoporozę na receptę. Warto stosować je pod kontrolą lekarza. Jeden z ich przedstawicieli alendronian przyjmuje się rano na czczo popijając wodą. Po przyjęciu leku nie można przez 30 minut kłaść się, aby nie doszło do podrażnienia przełyku.

Tabletki na osteoporozę bez recepty - witamina D3

Wystarczająca ilość witaminy D jest syntezowana przez skórę po 15-minutowej ekspozycji na słońce 2-3 razy w tygodniu.. Suplementacja preparatami wapnia i witaminy D często wystarcza, by uporać się osteoporozą. Zaleca się ją również w profilaktyce osteoporozy. Dziennie zapotrzebowanie w grupie ryzyka na witaminę D3 wynosi od 2000-4000 IU/dobę  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj