Wapń na alergię

Marka

Cena

  • 5,00 zł - 40,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 16 produktów.

Wapń na alergię

Wapń na alergię

Lekami o potwierdzonym naukowo działaniu w leczeniu alergii są leki przeciwhistaminowe II generacji: azelastyna, bilastyna, cetyryzyna, desloratadyna, feksofenadyna, lewocetyryzyna, loratadyna, rupatydyna, bilakstyna.Wszystkie powyższe leki można stosować zarówno w przypadku wystąpienia objawów alergii, jak również przez dłuższy czas w ramach zapobiegania im. Są skuteczne, a przy tym bezpieczne, choć jak każdy lek mogą powodwać u niektórych działania niepożądane.

Wapń na alergię, ale najpierw leki przeciwhistaminowe

Czasami jednak, gdy lek musi być podany w formie iniekcji, jako alternatywę można krótkotrwale zastosować leki starszej generacji na przykład antazolinę, cyproheptadyę, dimetynden, ketotifen, klemastynę i prometazynę. Leki na alergię występują w formie tabletek, syropów albo maści do stosowania zewnętrznego. Pomocniczo można również zastosować wapń musujący.

Wapń na alergię i nie tylko

Jony wapnia są najważniejszym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka. Niemal całość zapasów wapnia znajduje się w kościach i zębach, a dosłownie 1% całej puli można znaleźć tkankach miękkich oraz w płynach ustrojowych.Do właściwego wchłaniania i metabolizmu wapnia przez organizm człowieka potrzebna jest dostateczna ilość witaminy D. Dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na gospodarkę wapniową jest stosunek wapnia do fosforu w diecie. Uzależniony jest on od wieku i w przypadku dorosłych wynosi on 1:1, a u dzieci – 1,2:1.

Wapń na kości

Wapń bierze również udział w krzepnięciu krwi, funkcjonowaniu niektórych enzymów, syntezie hormonów, procesie skurczu i rozkurczu mięśni. Reguluje również pracę układu nerwowego oraz serca. Niedobory wapnia mogą prowadzić do krzywicy, a w wieku dorosłym do osteoporozy. Najpierw jednak dochodzi do demineralizacji kości, które ulegają zmiękczeniu, deformacji oraz mimowolnym złamaniom.

Wapń musujący na alergię - działa czy nie?

W latach 90. XX wieku pojawiło się naukowe doniesienie niemieckich uczonych o korzystnym wpływie wapnia na objawy uczulenia. Okazało się, że preparaty z wapniem były nawet o 30% skuteczniejsze w niwelowaniu objawów alergii w porównaniu do placebo.Kilkanaście lat później zdementowano te doniesienia, jednak wapń musujący zwłaszcza z kwercetyną nadal cieszył się i cieszy popularnością.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj