Naturalna witamina C

Aktywne filtry

Jest 16 produktów.

Naturalna witamina C

Wiele osób poszukuje obecnie farmaceutyków z naturalną witaminą C. Dostarczanie witaminy C z naturalnych źródeł ma swoje logiczne uzasadnienie i będzie zawsze lepszym wyborem niż przyjmowanie leków. Witamina C w leku czy suplemencie diety oraz witamina C z warzyw i owoców nie różnią co prawda strukturą, ale przyjmując witaminę C z naturalnych źródeł dostarczamy również wiele innych, współwystępujących składników odżywczych. Wielu producentów dokonuje nadużycia nazywając zwykła witaminę C naturalną i opakowując ją w odpowiedni marketing.

Źródła naturalnej witaminy C

Warto więc najpierw sięgać po naturalne źródła witaminy C, do których należy zdrowa żywność, taka jak rokitnik, owoc dzikiej róży, natka pietruszki, czarna porzeczka czy papryka. Warto wiedzieć, że zawartość witaminy C w poszczególnych warzywach i owocach jest uzależniona od czasu zbioru, warunków przechowywania oraz technologii obróbki żywności. Naturalna witamina C jest bardzo nietrwała i może ulegać rozpadowi.

Naturalna witamina C - jak często spożywać?

Warto również wspomnieć o tym, że dużo ważniejsza od dawki jest częstotliwość spożycia witaminy C. Dlatego czasem warto postawić na produkty, które spożywamy częściej np. ziemniaki i kapusta. Problemem może być jednak to, że w czasie gotowania spora dawka witaminy C ulega rozpadowi. Dlatego korzystniejsze może być przygotowywanie posiłków na parze. Mitem również jest to, że przetwory owocowe zawierają dużo witaminy C - niestety jest wręcz odwrotnie zawierają dużo mniej naturalnej witaminy C niż całe owoce. Dzieje się tak, gdyż w czasie obróbki owoców uwalniane są peroksydazy z uszkodzonych tkanek, które rozkładają witaminę C. Wchłanialność naturalnej witaminy C jest znacznie lepsza w obecności bioflawonoidów. Poprawa może sięgać nawet 30%. Jeśli więc decydujemy się na suplementację witaminą C to warto wybierać takie farmaceutyki, które oprócz witaminy C zawierają odpowiedni dodatek bioflawonoidów.  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj