Plastry rozgrzewające i chłodzące

Marka

Cena

 • 2,00 zł - 101,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 29 produktów.

Plastry rozgrzewające i chłodzące

Plastry rozgrzewające, plastry chłodzące - dlaczego warto je stosować? Leczenie bólu mięśni i stawów opiera się na podawaniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Pomimo całkiem dobrej skuteczności stosowanie tego typu leków na dłuższą metę może być szkodliwe dla zdrowia. Alternatywą dla nich są plastry rozgrzewające i chłodzące, które są bezpieczne, nie wywołują działania ogólnego, a działają miejscowo. W przypadku migren i bólu głowy, gdzie spożycie leków doustnych jest bardzo duże z pomocą mogą przyjść plastry chłodzące.

Plastry rozgrzewające - komu mogą pomóc?

Plastry rozgrzewające można polecić osobom:

 1. aktywnym i sportowcom
 2. z bólem neuropatycznym
 3. cierpiącym na stan zapalny stawów
 4. z bólami i przykurczami mięśni
 5. narażonym zawodowo na kontuzje i przeciążenia określonych partii ciała

Jak działają plastry rozgrzewające na ból kręgosłupa?

Plastry rozgrzewające na ból kręgosłupa dzięki składnikom zawartym na nośniku powodują miejscowe drażnienie zakończeń nerwowych, przekrwienie, zaczerwienienie w miejscu aplikacji. Dzięki temu powstaje łagodny stan zapalny, który aktywuje układ odpornościowy organizmu - dochodzi do działania przeciwbólowego i relaksacji mięśni. Niektóre z plastrów na ból pleców uwalniają ciepło na skutek reakcji egzotermicznej po zdjęciu folii ochronnej. W ich składzie znajdziemy na przykład węgiel lub żelazo.

Jaki mają skład?

Plastry rozgrzewające zazwyczaj zawierają składniki pochodzenia naturalnego:

 1. olejki eteryczne np. eukaliptusowy, terpentynowy, jałowcowy
 2. wyciągi z arniki góerskiej, żywokostu, kory wierzby nagietka, tymianku, czy mięty pieprzowej
 3. kamforę, jad żmiji
 4. kapsaicyna

Choć plastry rozgrzewające to jedne z najbezpieczniejszych środków przeciwbólowych, to u niektórych mogą się pojawić miejscowe podrażnienia i odczyny alergiczne. Dlatego przed pierwszym użyciem zawsze powinno się użyć plaster na niewielkiej części ciała. Okresowe pieczenie, mrowienie jest normalną reakcją organizmu i z czasem powinno ustąpić. Plastrów na ból pleców nie można aplikować na uszkodzoną skórę albo przed kąpielą. W przypadku wystąpienia odczynu alergicznego plaster należy zdjąć i umyć miejsce aplikacji letnią wodą z mydłem. Po nałożeniu plastra na kręgosłup należy dokładnie umyć ręce, by pozostałości składników aktywnych nie przenieść w okolice swoich oczu.

Plastry rozgrzewające u dzieci

Plastrów rozgrzewających nie można używać u dzieci poniżej 12. roku życia. W ich przypadku alternatywą jest stosowanie okładów ciepło-zimnych umieszczanych w lodówce, piekarniku bądź mikrofali.

Plastry chłodzące na ból głowy

Mechanizm działania plastrów chłodzących jest analogiczna do swoich rozgrzewających odpowiedników. Różnica polega na zastosowaniu innych składników aktywnych - najczęściej mentolu, alkoholu etylowego.

Kiedy stosować plastry chłodzące na ból głowy?

Plastry chłodzące można stosować:

 1. przy gorączce
 2. w upalne i duszne dni
 3. przy migrenach i bólach głowy
 4. przy kontuzjach z obrzękiem
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj