Elektrolity bez cukru

Aktywne filtry

Jest 16 produktów.

Elektrolity bez cukru

Elektrolity bez cukru

Nasz stolec składa się z 85% wody, a codziennie 200 ml wody jest usuwane przez wypróżnianie. Niestety podczas biegunki upośledzeniu ulegają mechanizmy transportu jelitowego, a utrata wody z elektrolitami tą drogą wzrasta nawet czterokrotnie. By zapobiegać odwodnieniu zwłaszcza podczas biegunek czy intensywnego wysiłku fizycznego należy stosować elektrolity bez cukru lub doustne środki nawadniające.

Elektrolity bez cukru - dlaczego mogą być potrzebne?

Choć mało z nas zdaje sobie z tego sprawę to każdy może być narażony w pewien sposób na odwodnienie. Rzeczywiście pijemy zdecydowanie za mało - statystyki mówią, że nawet połowę dziennego spożycia Polaków stanowią słodkie, gorące płyny, a czysta woda bogata w elektrolity bez cukru -tylko 30 %. Szacuje się, że w ciągu doby wypijamy nieco ponad 1,6 litra płynów, a nawet 6mln Polaków wypija znacznie mniej, bo 1,20 litra płynów. W tym przypadku mogą okazać się pomocne elektrolity bez cukru, ale u części preparaty te mogą być przeciwwskazane. Dotyczy to osób cierpiących na stłuszczenie, marskość wątroby, WZW), przyjmujących diuretyki pętlowe, oszczędzające potas, betablokery oraz amlodypinę .

Elektrolity bez cukru - jak je stosować?

W przypadku odwodnienia warto zawsze sięgnąć po gotowe preparaty ORS (ang.oral rehydratation solution) lub nawodniać się samodzielnie. Właściwy skład elektrolitów bez cukru jest warunkiem ostatecznego sukcesu nawadniania. Dlatego najlepiej stosować elektrolity bez cukru, nie rozcieńczać ani nie dosładzać ich, a je same stosować uprzednio schłodzone, w małych, a częstych porcjach. Stosowanie elektrolitów bez cukru nie zwalnia z nas z konieczności odpowiedniej podaży wody średnio- lub wysokozmineralizowanej. Napoje typu herbata jest tak naprawdę płynem bez elektrolitowym, więc nie powinniśmy ich włączać do naszego bilansu wypijanych płynów.

Elektrolity bez cukry - praktyczne info

Elektrolity bez cukru są dostępne w aptekach w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie albo tabletkach musujących. Bardzo ważne jest, by przygotować roztwór o objętości dokładnie określonej w ulotce (zwykle 200 ml), gdyż zbyt stężony hiperosmolarny roztwór zamiast nawadniać może wywołać jeszcze większą utratę wody.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj