Witamina B6 krople

 

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz.

 

Witamina B6 krople

Witamina B6 krople

Nasz organizm jest wysoce złożoną strukturą, która oprócz składników odżywczych i energetycznych do życia potrzebuje związków mających wpływ na przebieg procesów biochemicznych - witamin. Jedną z nich jest witamina B6, którą często można spotkać w preparatach z kompleksem witamin B oraz suplementami diety z magnezem.

Witamina B6 krople - dlaczego jest potrzebna?

Witaminy uważane są za składniki odżywcze, które najczęściej są dostarczane przez nas wraz z dietą. To fascynujące, że w zasadzie od urodzenia zapewniają nam stan homeostazy (równowagi, zdrowia) oraz wpływają na nasz metabolizm przez całe życie. Pod względem strukturalnym witaminy są grupą organicznych związków chemicznych o bardzo urozmaiconej budowie. Witamina B6 należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie.

Witamina B6 krople - jak działa?

Witamina B6 obok cukrów, białek i tłuszczy zaliczana jest do składników odżywczych, pomimo, że nie dostarcza energii. Jej działanie jest jednak bardzo różnorodne - bierze udział w syntezie różnych związków, jest częścią wielu szlaków metabolicznych albo pełni rolę przeciwutleniacza. Witamina B6 znalazła również swoje zastosowanie w kosmetyce zaliczamy. Zazwyczaj jest częścią kompleksu witamin z grupy B i wchodzi w skład kosmetyków dla skóry suchej, szamponów przeciwłupieżowych i preparatów wspierających proces keratynizacji, czyli rogowacenia naskórka. Niedobór witaminy B6 może skutkować :

  • zmianami zapalnymi skóry i błon śluzowych
  • hipoglikemią
  • depresją i bezsennością
  • drętwieniem i kurczami mięśni
  • anemią
  • nadpobudliwością nerwową,
  • wypadaniem włosów,
  • niedokrwistością
  • zaburzeniami funkcjonowania układu nerwowego
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj