Mleko zastępcze i karmienie dziecka
Aktywne filtry
Jest 45 produktów.
Fresubin Energy Drink Smak Truskawka
Bebilon Profutura Duo biotik 4, 800 g
Rodzina Zdrowia Omega 3 120 kapsułek
Supportan Drink Smak Cappuccino
Bebilon Profutura Duo Biotik 3, 800 g proszek
Mleko zastępcze i karmienie dziecka
Mleko dla dzieci
Mleko początkowe i następne jest alternatywą dla karmienia piersią w sytuacji, gdy niemowlak z jakiś powodów nie może być karmiony naturalnie. "Mleka sztuczne" określane są jako produkty mlekozastępcze, czyli takie które w uzasadnionych przypadkach są w stanie zastąpić mleko kobiece. Wszystkie preparaty mlekozastępcze zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia uznawane są za środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
Mleko dla dzieci - rodzaje
Preparaty mlekozastępcze można podzielić na:
- preparaty do początkowego żywienia niemowląt
- preparaty do dalszego żywienia niemowląt
Preparaty mlekozastępcze są potocznie nazywane mlekiem modyfikowanym albo "mieszankami".
Mleka modyfikowane dla niemowląt - jaki mają skład?
Skład mleka modyfikowanego ma odpowiadać potrzebom żywieniowym i zaspokajać zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze na różnym etapie niemowlęctwa. Preparaty mlekozastępcze mogą być stosowane do czasu, albo jako uzupełnienie pokarmów włączanych do diety podczas rozszerzania diety.
Mleko zastępcze - z jakiego mleka pochodzą białka?
Mieszanki są produkowane zazwyczaj z białek mleka krowiego, których skład jest modyfikowany zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Czasami wytwarzane są również z hydrolizatów lub izolatów białka sojowego lub koziego. Punktem odniesienia procesu wytwarzania mleka modyfikowanego zawsze musi być mleko kobiece, Choć mleko modyfikowane naśladuje mleko matki, to nigdy nie będzie równoważne z mlekiem matki, którego skład podlega różnym wahaniom.
Zagęszczacze do mleka - na co zwrócić uwagę?
W aptekach można spotkać również zagęszczacze do mleka. Do zagęszczania pokarmu stosuje się zazwyczaj mączkę z chleba świętojańskiego, skrobię ryżową, skrobię ziemniaczaną, skrobię kukurydzianą. "Zagęszczacze do mleka" zmniejszają co prawda ilość zarzucania treścią pokarmową do przełyku u dzieci, nie działaja jednak na przyczynę refluksu, więc ich znaczenie w leczeniu choroby refluksowej jest ograniczone. Zagęszczanie pokarmu zawsze powinno odbywać się pod nadzorem pediatry. U zdrowego dziecka zagęszczacze mogą być źródłem dodatkowych, zbędnych kalorii, stwarzając ryzyko rozwoju otyłości.
Mleko modyfikowane dla dzieci - akcesoria do karmienia
Do żywienia za pomocą mleka modyfikowanego będą potrzebne specjalne akcesoria. Przez pierwsze pół roku życia dziecko będzie karmione piersią albo za pomocą butelki ze smoczkiem. Potem przyda się również łyżeczka, zwłaszcza podczas rozszerzania diety. Bardzo ważny jest kształt i twardość łyżeczki, co ma sprzyjać prawidłowej reakcji ruchowej dziecka. Po ukończeniu 6. miesiąca życia można rozpocząć również naukę picia płynów z otwartego kubka. Po ukończeniu 1. roku życia dziecku nie należy podawać pokarmów ani płynów przez butelkę ze smoczkiem. Należy tu wyraźnie zaznaczyć, że dotyczy to dzieci, które nie są karmione naturalnie!
W kategorii mleka zastępcze dla niemowląt znajdziesz:
- Mleka początkowe dla noworodków 0-6 miesięcy
- Mleka modyfikowane dla dzieci 7-12 miesięcy
- Mleka modyfikowane 13-24 miesięcy
- Mleka dla dzieci 25-36 miesięcy
- Mleko na ulewanie u niemowląt
- Mleko na kolki i zaparcia
- Mleko hipoalergiczne
- Preparaty odżywcze dla dzieci
Wybierz najlepsze mleko modyfikowane dla swojego dziecka.