Mleko zastępcze i karmienie dziecka

Kategorie

Marka

Cena

  • 4,00 zł - 185,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 44 produktów.

Mleko zastępcze i karmienie dziecka

Mleko dla dzieci

Mleko początkowe i następne jest alternatywą dla karmienia piersią w sytuacji, gdy niemowlak z jakiś powodów nie może być karmiony naturalnie. "Mleka sztuczne" określane są jako produkty mlekozastępcze, czyli takie które w uzasadnionych przypadkach są w stanie zastąpić mleko kobiece. Wszystkie preparaty mlekozastępcze zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia uznawane są za środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Mleko dla dzieci - rodzaje

Preparaty mlekozastępcze można podzielić na:

  1. preparaty do początkowego żywienia niemowląt
  2. preparaty do dalszego żywienia niemowląt

Preparaty mlekozastępcze są potocznie nazywane mlekiem modyfikowanym albo "mieszankami".

Mleka modyfikowane dla niemowląt - jaki mają skład?

Skład mleka modyfikowanego ma odpowiadać potrzebom żywieniowym i zaspokajać zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze na różnym etapie niemowlęctwa. Preparaty mlekozastępcze mogą być stosowane do czasu, albo jako uzupełnienie pokarmów włączanych do diety podczas rozszerzania diety.

Mleko zastępcze - z jakiego mleka pochodzą białka?

Mieszanki są produkowane zazwyczaj z białek mleka krowiego, których skład jest modyfikowany zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Czasami wytwarzane są również z hydrolizatów lub izolatów białka sojowego lub koziego. Punktem odniesienia procesu wytwarzania mleka modyfikowanego zawsze musi być mleko kobiece, Choć mleko modyfikowane naśladuje mleko matki, to nigdy nie będzie równoważne z mlekiem matki, którego skład podlega różnym wahaniom.

Zagęszczacze do mleka - na co zwrócić uwagę?

W aptekach można spotkać również zagęszczacze do mleka. Do zagęszczania pokarmu stosuje się zazwyczaj mączkę z chleba świętojańskiego, skrobię ryżową, skrobię ziemniaczaną, skrobię kukurydzianą. "Zagęszczacze do mleka" zmniejszają co prawda ilość zarzucania treścią pokarmową do przełyku u dzieci, nie działaja jednak na przyczynę refluksu, więc ich znaczenie w leczeniu choroby refluksowej jest ograniczone. Zagęszczanie pokarmu zawsze powinno odbywać się pod nadzorem pediatry. U zdrowego dziecka zagęszczacze mogą być źródłem dodatkowych, zbędnych kalorii, stwarzając ryzyko rozwoju otyłości.

Mleko modyfikowane dla dzieci - akcesoria do karmienia

Do żywienia za pomocą mleka modyfikowanego będą potrzebne specjalne akcesoria. Przez pierwsze pół roku życia dziecko będzie karmione piersią albo za pomocą butelki ze smoczkiem. Potem przyda się również łyżeczka, zwłaszcza podczas rozszerzania diety. Bardzo ważny jest kształt i twardość łyżeczki, co ma sprzyjać prawidłowej reakcji ruchowej dziecka. Po ukończeniu 6. miesiąca życia można rozpocząć również naukę picia płynów z otwartego kubka. Po ukończeniu 1. roku życia dziecku nie należy podawać pokarmów ani płynów przez butelkę ze smoczkiem. Należy tu wyraźnie zaznaczyć, że dotyczy to dzieci, które nie są karmione naturalnie!

W kategorii mleka zastępcze dla niemowląt znajdziesz:

Wybierz najlepsze mleko modyfikowane dla swojego dziecka. 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj