Probiotyki na trawienie
Aktywne filtry
Jest 117 produktów.
Rebutestin Forte 60 kapsułek
Alflorex 30 kapsułek
Diprolac, 20 kapsułek
Primaflor Multi, 10 kapsułek
Asecurin IB, 20 kapsułek
Doppelherz med Na drażliwe jelita 30 tabletek
Medibiotic Entero 20 kapsułek
Erbacti Synbio GG, 20 kapsułek
Xenico ProbiotiX+ 10 IBS, 60 kapsułek
RaphaVital, 30 tabletek
Primaflor GG, 20 kapsułek
Probiotyki na trawienie
Probiotyki na trawienie
Wokół stosowania probiotyków na trawienie w różnych dolegliwościach chorobowych urosło ostatnio sporo niedopowiedzeń. Często przyczyna leży w nachalnej i zazwyczaj mało rzetelnej reklamie tej grupy produktów. Probiotyki rzeczywiście mogą pomóc przy uporczywych objawach np. przewodu pokarmowego, ale niezbędna jest wiedza i doświadczenie w ich stosowaniu.
Probiotyki na trawienie - dlaczego są potrzebne?
Zaburzenia trawienia wynikają najczęściej z niewłaściwej diety, szkodliwej kultury jedzenia uwzględniającej w jadłospisie wysoko przetworzonych i obfitych w dodatki do żywności produktów spożywczych. Jeśli chcemy zadbać o właściwą kondycję naszego układu pokarmowego przez cały rok powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności o właściwie zbilansowaną kalorycznie oraz wysokojakościową dietę. Nie bez znaczenia w łagodzeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych jest umiarkowana aktywność fizyczna, która w połączeniu z dietą pozwoli pokonać większość objawów.
Probiotyki na trawienie skracają czas biegunki!
Często na skutek nieprawidłowej pracy swojego układu pokarmowego pojawiają się biegunki i zaparcia, uczucie ucisku, pełności w żołądku i jelitach, a nawet ból. Również przewlekle stosowane leki oraz antybiotyki wywierają szkodliwy wpływ na żołądek i jelita. Dzieje się tak, ponieważ niektóre leki zabijają z jednej strony chorobotwórcze bakterie, ale nie pozostają obojętne dla bakterii probiotycznych, które są pożądanymi współlokatorami przewodu pokarmowego. Dane wskazują, że biegunka po antybiotykowa pojawia się nawet u 30% osób, które nie przyjmowały w czasie terapii probiotyków na trawienie.
Probiotyki na trawienie - dlaczego warto je stosować?
Naturalna flora bakteryjna wywiera również dobroczynny wpływ na jelita zajęte stanem zapalnym na przykład w chorobie Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, raku jelita grubego czy zespole jelita nadwrażliwego. Co więcej niektórym szczepom, które uznawane są za probiotyki na trawienie przypisuje się ogromną rolę w zapobieganiu alergii pokarmowej u noworodków oraz w procesach immunologicznych.
Probiotyki na trawienie - jaki wybrać?
By probiotyki na trawienie dotarły do jelit i wywierały dobroczynny wpływ na nie muszą cechować się właściwymi parametrami.Po pierwsze dobry probiotyk na trawienie powinien być odporny na kwaśne pH soku żołądkowego. Dzięki temu nie będzie ulegać inaktywacji w żołądku. Po drugie probiotyk, który wybierzemy musi również być odporny na sole żółci, które wiążą dobre bakterie z kapsułki i hamują im dalszą wędrówkę. Warto również wiedzieć, że dotarcie do celu będzie pełnym sukcesem jeśli probiotyki na trawienie będą posiadać odpowiednią zdolność do przylegania do błony śluzowej jelita oraz walczyć z patogennymi szczepami również zamieszkującymi jelita (m.in. Escherichia coli). Smutna prawda jest taka, że wśród większości szczepów probiotycznych wykorzystywanych w produkcji probiotyków na trawienie tylko niewiele z nich posiada pożądane właściwości fizykochemiczne i aktywność biologiczną.
Czy probiotyki na trawienie wystarczą?
Same probiotyki mogą okazać nie wystarczające jeśli nasza dieta nie bogata w produkty stanowiące pożywkę dla mikroflory jelitowej. Mowa tu o prebiotykach, które nie podlegają trawieniu, ulegają fermentacji i w ten sposób stwarzają dogodne warunki do kolonizacji fermentacji stwarzają bowiem dogodne warunki do kolonizacji wybranych szczepów bakteryjnych przewodu pokarmowego. dobroczynnych dla całego przewodu pokarmowego. Do prebiotyków zalicza się oligosacharydy, inulinę, włóknik i laktuloza. Często prebiotyki są dodawane do dobrych farmaceutyków z probiotykami.
Probiotyki na trawienie w kapsułkach - jaki szczep wybrać?
Lekarze specjaliści z American College of Gastroeneterology uważają, że istotne klinicznie dane dotyczące skuteczności w przebiegu zaburzeń czynnościowych żołądka i jelit mogą płynąć ze stosowania szczepu Lactobacillus plantarum DSM 9843, znanego również jako L plantarum 299v. Co więcej skuteczność tego szczepu została potwierdzona w wielu badaniach. Badano na przykład grupę 214 pacjentów z biegunkową odmianą IBS, której podawano przez okres 1 miesiąca L. Plantarum 299v. Okazało się, że jego stosowanie poprawiało większość dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego - częstość i natężenie bólu brzucha, wzdęcia, luźną bądź zaparciową konsystencję stolców oraz uczucie niepełnego wypróżnienia. W Polsce w aptece jest dostępny suplement diety zawierający ww. szczep.