Środki i maści na ból stawów i mięśni

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 193,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 205 produktów.

Środki i maści na ból stawów i mięśni

Przyczyn bólu stawów może być wiele. Zazwyczaj jest to uraz wywołany aktywnością fizyczną, bądź wypadkiem. Zazwyczaj mówimy wtedy o "skręceniu", "wybiciu", "zwichnięciu" lub "nadwyrężeniu stawu", ale nie do końca jesteśmy świadomi czym te stany są.

Skręcenie pojawia się wtedy, gdy staw ustawia się w nienaturalnej dla niego pozycji, w wyniku czego więzadła go podtrzymujące skręcają się albo zrywają. Nadwyrężenie dotyczy mięśnia, a nie stawu i w takim przypadku mięsień może być przeciążony, rozciągnięty, a nawet zerwany.

Bóle kolan z czego mogą wynikać?

Najczęstszymi kontuzjami u osób uprawiających sport wyczynowo lub amatorsko są skręcenia kostki, urazy ściągna Achillesa, bóle kolan i zapalenie powięzi podeszwy. Biegacze najczęściej uskarżają się na rozmiękanie chrząstki - pojawia się wtedy ból zwłaszcza podczas wchodzenia po schodach. Ale urazy mogą również dotykać kończyny górne - wtedy zazwyczaj pojawiają się w przypadku powtarzania tych samych czynności. Osoby z łokciem tenisisty zgłaszają ból na zewnątrz  stawu łokciowego, a z  łokciem golfisty jego stronę wewnętrzną.

Ból stawów - uraz, RZS a może dna moczanowa?

Ból stawów może być również następstwem niektórych chorób przewlekłych:

  1. dny moczanowa
  2. reumatoidalnego zapalenia stawów
  3. zespół cieśni nadgarstka
  4. choroba zwyrodnieniowa stawów (osteoarthritis)

Jakie leki na ból stawów i mięśni zastosować?

W leczeniu tych dolegliwości stosuje się klasyczne leki na ból mięśni NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne)  (ibuprofen, naproksen, ketoprofen (Rx) i diklofenak. Działanie pierwszego z nich  poparte jest badaniami naukowymi, które potwierdzają skuteczność ibuprofenu w znoszeniu  bólu urazowego,a ponadto potwierdzają jego  bezpieczeństwo. buprofen nie wywołuje uszkodzenia przewodu pokarmowego nawet po 12 miesięcznym stosowaniu.

Maści na ból mięśni i stawów

Alternatywą dla tabletek przeciwbólowych są żele oraz maści na ból stawów i przeciwzapalne. Miejscowo stosowane leki NLPZ  sąniemal równie skuteczne, a poza tym wywołują mniej działań niepożądanych niż te same leki na ból stawów stosowane doustnie.

Ból stawów a glukozamina

Jeśli borykamy się z chorobami zwyrodnieniowymi można wspomóc się przy pomocy suplementów odbudowujących chrząstkę stawową np. z glukozaminą. Glukozamina po wchłonięciu jest zużywana przez chondrocyty (komórki tkanki chrzęstnej) do wytwarzania związków regenerujących stawy i poprawiających zdolność poruszania się tzw.   glikozaminoglikanów. Stosowanie preparatów z glukozaminą nie wiąże się praktycznie z żadnymi działaniami niepożądanymi. Zalecaną dawką jest 1500mg na dobę. Do tej pory klinicznie potwierdzono skuteczność glukozaminy w  zmniejszeniu bólu, hamowaniu postępu choroby zwyrodnieniowej stawów i poprawie ruchomości stawów

 Sprawdź również leki na ból kolan i stawów dostępne w naszej ofercie. 

 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj