Witaminy dla kobiet

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 167,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 114 produktów.

Witaminy dla kobiet

Witaminy dla kobiet

Zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest uzależnione od płci. Kobiety w kontekście dostarczania składników odżywczych z diety, jak również suplementacji wymagają szczególnej uwagi. Wynika to z nieznacznie innych potrzeb, zmienionego metabolizmu czy fizjologii niektórych narządów w porównaniu do mężczyzn. Najlepszym źródłem dostarczania witamin i minerałów przez kobiety jest dieta. Panie powinny więc zadbać o jak najczęstsze spożywanie warzyw i owoców. Warto jednak wspomnieć, że jakość żywności z roku na rok spada.

Witaminy dla kobiet - różne zapotrzebowanie

Panie powinny więc szukać witamin dla kobiet zawierających biotynę, kwas foliowy, żelazo, chrom, wapń i witaminę D3 oraz E. Szukając konkretnego produktu kobiety powinny wybierać tak, by ich skład został skomponowany w ten sposób, by jej składniki wzajemnie się uzupełniały i odpowiadały zapotrzebowaniu organizmu kobiet. Odpowiednio zbilansowane witaminy dla kobiet w ciąży pomoże wybrać farmaceuta pracujący w aptece albo ginekolog. Kobiety pracujące fizycznie oraz kobiety uczące się wymagają witamin dla kobiet wspierających wydolność i psychomotorykę. Na tym polu pomogą więc preparaty zawierające żelazo, jod, witaminy z grupy B oraz witaminę C. Panie powinny więc sięgać po najlepsze formy chemiczne witamin w optymalnych dla nich dawkach. Często optymalny skład i relatywnie niską cenę posiadają witaminy dla kobiet polskich producentów.

Witaminy dla kobiet - choroby tarczycy

Sporo polskich kobiet boryka się z chorobami tarczycy m.in chorobą Hashimoto oraz niedoczynnością i nadczynnością tarczycy. Ta populacja Pań powinna więc zwrócić uwagę na zawartość w witaminach dla kobiet selenu i witaminy D. Obecnie szacuje się, że na choroby tarczycy może cierpieć nawet co 5. kobieta. Badania wskazują, że niedobór niektórych witamin m.in witaminy D może sprzyjać stanom zapalnym tarczycy. W przypadku choroby Hashimoto zauważono zależność między poziomem witaminy D a poziomem przeciwciał anty-TPO.

Witaminy dla kobiet - jaki skład

Witaminy dla kobiet powinny zawierać również witaminy z grupy B, żelazo oraz chrom, które modulują codzienne zapotrzebowanie organizmu na energię. Witamina A, witamina C oraz biotyna wspierają utrzymanie prawidłowej struktury skóry, włosów i paznokci, a witamina E i C są naturalnymi antyoksydantami. Cynk z kolei jest istotny dla kobiet , gdyż moduluje działanie układu immunologicznego. Magnez natomiast wpływa na procesy zachodzące w układzie nerwowym oraz pomaga panować nad emocjami, zwiększa odporność na stres i sprawia, że Panie są bardziej skoncentrowane. Jest to istotne szczególnie w okresie menopauzy oraz okresu okołomiesięcznego.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj