Elektrolity dla seniora

Aktywne filtry

Jest 30 produktów.

ApiCard, 500 ml
Produkt z Polski
Produkt z Polski
Cena 14,35 zł
0,04 zł ml

ApiCard, 500 ml

Elektrolity dla seniora

Elektrolity dla seniora

Elektrolity uważane są za jeden z najważniejszych filarów homeostazy, gdyż mają wpływ na pracę narządów odpowiedzialnych za utrzymanie życia. Elektrolity dla seniora stają się dopiero ważne wtedy, gdy dają o sobie znać i wywołują przykre następstwa zdrowotne.To wtedy zaczynamy dbać o ich monitorowanie oraz dodatkową podaż.

Elektrolity dla seniora - dlaczego są takie ważne?

Elektrolity w organizmie rozpuszczone są w wodzie, która stanowi ponad 60% masy ciała seniora. Rozpuszczone elektrolity wypełniają wszystkie komórki, przestrzenie między nimi, naczynia krwionośne oraz są składnikiem różnych płynów w organizmie m.in mózgowo-rdzeniowego, wypełniającego komory oka, surowiczego oraz soków trawiennych.

Elektrolity dla seniora - kiedy zacząć ich uzupełnianie

Poziom elektrolitów jest przede wszystkim ważnym wskaźnikiem diagnostycznym, więc w celu postawienia właściwej diagnozy nie obędzie się bez ich oznaczenia w laboratorium medycznym. Nadmiar potasy - hiperkaliemia jest wskaźnikiem niewydolności nerek, choroby Addisona oraz cukrzycy typu 1. Nadmiar wapnia może być następstwem nadczynności przytarczyc i nowotworów. Niedobór sodu powoduje najpierw potliwość, biegunkę i uporczywe wymioty, a z czasem prowadzi do niewydolność nerek Pojawiają się bóle głowy, drażliwość i osłabienie mięśni. Zmniejszenie stężenia potasu prowadzi do zaparć, wzrostu ciśnienia krwi, bolesnych kurczy mięśni oraz zaburzeń rytmu serca. Nietrudno zauważyć, że większość tych objawów jest typowa dla seniorów!

Elektrolity dla seniora - jakie wybrać?

Składnikiem elektrolitów dla seniora jest między innymi sód, który jest najważniejszym z kationów osocza. Sód zapewnia odpowiednią objętość płynów oraz poziom ciśnienia tętniczego krwi. Dzięki niemu dochodzi do wymiany wody pomiędzy komórkami i przestrzeniami zewnątrzkomórkowymi Potas z kolei bierze udział w przewodzeniu nerwowo-mięśniowym. i skurczu mięśni. To dlatego jego właściwy poziom jest kluczowy dla życia. Trzeci z elektrolitów buduje kości, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi i również jest odpowiedzialny na przewodnictwo nerwowe i skurcz mięśni ( w tym mięśnia sercowego). Czwarty i ostatni z elektrolitów - magnez odpowiada za proces krzepnięcia krwi, skurcz mięśnia sercowego, a do tego jest ważnym katalizatorem kilkuset różnych enzymów.

Elektrolity dla seniora - kiedy je przyjmować?

Elektrolity dla seniora powinny mieć wysoką osmolarnością (200-250 mOsm/l). Powinny być stosowane podczas intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy tempo metabolizmu zwiększa się nawet dwudziestokrotnie w porównaniu do spoczynku. Pamiętajmy, że dla seniora prozaiczna, codzienna czynność może być już formą intensywnej aktywności. Szybsze tempo metabolizmu w czasie aktywności seniora powoduje nasilone pocenie się, co dodatkowo powoduje ubytek wody i elektrolitów

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj