Środki na ból ucha u dziecka

Marka

Cena

  • 9,00 zł - 35,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 11 produktów.

Środki na ból ucha u dziecka

Infekcje mogą nas dopaść przez cały rok. Choć zwiększona zachorowalność na grypę i przeziębienie przypada na miesiące jesienno-zimowe, to wiele schorzeń zapalnych może nas spotkać również w pozostałej części roku. Przykładem może być zapalenie ucha, które często jest następstwem nagłej zmiany warunków atmosferycznych jesienią, jak również długim narażaniem przewodu słuchowego na wodę w miesiącach letnich.

Przyczyny bólu ucha

Ale przyczyny bólu ucha mogą być również. Poza zapaleniem uszu tkliwość i ból zgłaszają najczęściej osoby, które mają problem z usuwaniem nadmiaru woskowiny. Niekiedy ból ucha może być również przyczyną urazu mechanicznego, podrażnienia w czasie higieny uszu albo stosowaniem niedozwolonych metod czyszczenia jak np. świecowanie uszu. Częstą dolegliwością przebiegającą z bólem ucha jest tzw. ucho pływaka. W jego przebiegu pojawia się ucisk ucha, obrzęk i zaczerwienienie przewodu słuchowego, a także niewielki wysięk. Ucho pływaka dotyczy zazwyczaj osób mieszkających w ciepłym klimacie o dużej wilgotności powietrza lub pływaków narażonych na długą ekspozycję na wodę.

Niekiedy ból uszu nie ma swojego źródła w przewodzie słuchowym czy uchu środkowym, ale zupełnie gdzie indziej. Tak jest w przypadku bólu zęba promieniującego do ucha, który wynika z silnego stanu zapalnego w obrębie zębów - najczęściej trzonowych. Powodem może być ostre zapalenie miazgi albo utrudnione wyrzynanie się zębów mądrości (ósemek).

Co stosować na kłujący ból ucha?

Bez względu na rodzaj i charakter bólu ucha właściwym postępowaniem jest po prostu łagodzenie objawów lekami na zapalenie uszu do czasu konsultacji z laryngologiem. Możemy zastosować przeciwzapalne krople na ból ucha z salicylanem choliny, albo po prostu połknąć tabletkę przeciwbólową i przeciwzapalną z ibuprofenem.

Dobrym działaniem na kłujący ból ucha jest rozgrzewanie okolic uszu za pomocą maści rozgrzewającej lub olejku kamforowego. Pamiętajmy jednak, że kamforę można stosować wyłącznie na zewnątrz ucha (najlepiej smarując kość za małżowiną uszną) i u dzieci powyżej 7. roku życia.

Leki na zapalenie uszu

Najczęstszą chorobą, która dotyka nasze uszy jest ostre zapalenie ucha środkowego. Może być wywołane przez wirusy (nieropne zapalenie) lub bakterie (ropne, martwicze zapalenie). Stan zapalny przedostaje się do jamy bębenkowej najczęściej z nosa i gardła. Dzieci są szczególnie narażone na infekcje uszu, gdyż trąbka Eustachiusza jest u nich nieco szersza, krótsza i bardziej poziomo ustawiona. To dlatego u dzieci należy szczególną uwagę przykładać do właściwej higieny przewodu słuchowego, by nie wywołać miejscowego stanu zapalnego.

Co na zapalenie ucha środkowego?

Podobnie jak w przypadku bólu o nieustalonej przyczynie w tym przypadku również należy zastosować krople na zapalenie ucha bez recepty np. z salicylanem choliny do czasu wizyty u laryngologa. Często okazuje się, że zapalenie ucha wymaga zastosowania antybiotykoterapii i leczenia sterydami. Wspomagająco można zastosować miejscowe ziołowe krople na ból ucha bez recepty oraz spreje do uszu z nanocząsteczkami srebra o działaniu przeciwbakteryjnym. Nieleczone zapalenie ucha środkowego może wikłać nawet do przejściowego lub trwałego uszkodzenia słuchu. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka.

Co na zapalenie ucha zewnętrznego?

Czasami ból ucha wynika z zapalenia przewodu słuchowego, a nie infekcji wewnątrz narządu. Wtedy możemy zastosować objawowe leczenie przeciwbólowe, terapię ciepłem przez ogrzewanie oraz właściwą pielęgnację uszu bez użycia patyczków kosmetycznych. W tym celu warto pochylić się nad sprejami do czyszczenia uszu z łagodnymi środkami powierzchniowo-czynnymi i oliwą z oliwek.

W naszej ofercie znajdziesz również leki z paracetamolem

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj