Probiotyki dla dzieci
Aktywne filtry
Jest 78 produktów.
Primaflor baby krople 7 ml
Osłonik Max Junior, 10 saszetek
FFBaby Krople, 10 ml
Dicoflor Junior 12 saszetek
Dicoflor 6, 20 kapsułek
Multi Flora APTEO kaps.twarde 20 kaps.
Compliflora Baby krople, 10 ml
Acidolac Baby, dla niemowląt i dzieci, 10 saszetek
TRILAC Plus, 10 kapsułek
Dicoflor 30, 12 saszetek
Activlab Pharma EnteroBiotix Plus, 20 kapsułek
Probiotyki dla dzieci
Probiotyki dla dzieci co to jest?
Probiotyk z łaciny w znaczeniu dosłownym oznacza "dla życia" (łac. pro-dla, bios - życie). Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia probiotyk jest szczepem mikroorganizmu, które podane w odpowiedniej dawce wywierają korzystny wpływ na zdrowie. Probiotyki dla dzieci oddziałują pozytywnie na zdrowie dzieci - urozmaicają ich mikroflorę fizjologiczną, skracają czas ewentualnych biegunek oraz biorą udział w syntezie niektórych witamin.
Probiotyki dla dzieci od pierwszych dni życia
Tuż po narodzinach noworodek ma znacznie upośledzone mechanizmy obronne, a układ pokarmowy nie jest jeszcze w pełni dojrzały. Z tego powodu jego organizm jest podatny na liczne infekcje. Jak dotąd uważano, że jelita nowonarodzonego dziecka są sterylne, a kolonizacja rozpoczyna się w pierwszych dniach życia. Tymczasem pojawia się coraz więcej doniesień, że macica matki jest kolonizowana przez różne bakteria, a sama przyszła mama ma pośredni wpływ na jej kondycję.
Probiotyki dla dzieci dla kogo są szczególnie ważne?
Kolonizacja organizmu noworodka przez symbiotyczne bakterie jest bardzo ważna zwłaszcza w kontekście późniejszego zdrowia. Skład jego mikrobiomu jelitowego jest uzależniony od wielu czynników. Największy wpływ na tempo i skuteczność kolonizacji ma rodzaj porodu. Noworodki urodzone przez cesarskie cięcie mają zupełnie inny skład mikrobioty jelitowej - bardziej odpowiada on florze fizjologicznej skóry matki i personelu, w przeciwieństwie do noworodka urodzonego fizjologicznie, którego mikrobiom zbliżony jest do mikrobiomu pochwy matki. Z tego powodu dzieci rodzone przez cesarskie cięcie są bardziej narażone na astmę, alergię czy cukrzyce typu I.
Probiotyki dla dzieci przedwcześnie urodzonych
U wcześniaków często obserwuje się dysbiozę jelit, co wynika również z tego, że w czasie hospitalizacji często podaje się im antybiotyki. Również zbyt długie przebywanie na oddziale szpitalnym sprzyja zakłócaniu kolonizacji przez dobre bakterie. W efekcie wcześniaki są bardziej narażone na infekcje.
Probiotyki dla dzieci karmionych mieszankami
Mleko matki oprócz tego, że zawiera szczepy Bifidobacterium i Lactobacillus obfituje również w prebiotyki - czyli naturalną pożywkę dla tychże szczepów. Najnowsze badania wskazują, że to mleko matki bierze kluczowy udział w kolonizacji jelit noworodków. Dlatego dzieci karmione mieszankami mogą mieć ten proces zakłócony. Warto w tej grupie rozważyć podawanie probiotyków dla dzieci, ale warto uwzględnić te, którymi wzbogacane są mieszanki.
Probiotyki dla dzieci - czy warto je stosować?
W świetle najnowszych badań każde działanie zmierzające w kierunku usprawnienia kolonizacji jelita przez dobroczynne bakterie jest wskazana. Racjonalnym jest więc stosowanie probiotyków dla dzieci w ramach terapii probiotycznej. Takie działanie może chronić niemowlęta i noworodki przed infekcjami, biegunkami, egzemą, a w szerszej perspektywie przed astmą i alergią.
Jakie probiotyki dla dzieci wybrać?
Do wyboru mamy albo probiotyki dla dzieci w kroplach, w kapsułkach albo probiotyki dla dzieci w saszetkach. Warto wybierać te, które muszą być przechowywane w lodówce, gdyż dzięki temu jesteśmy pewni, że szczepy nie zostały poddane intensywnej obróbce technologicznej. Probiotyki dla dzieci na wzmocnienie mogą być stosowane regularnie w razie wystąpienia jakiś dysfunkcji albo profilaktycznie.
Probiotyki dla dzieci w kroplach
Probiotyki dla dzieci w kroplach są wygodne w stosowaniu i przechowywaniu. Nie ma potrzeby otwierania kapsułek przed podaniem dziecku, co również wpływa, że do układu pokarmowego dziecka dostaje się pełna dawka bez żadnych strat. Probiotyki dla dzieci w kroplach często wzbogacane są również prebiotykami, co również zwiększa ich skuteczność.