Środki na infekcje intymne

Marka

Cena

  • 6,00 zł - 147,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 47 produktów.

Środki na infekcje intymne

Według statystyk nawet 3/4 całej populacji kobiet co najmniej raz w życiu przeszło infekcję intymną. Dla Panów dane te są bardziej optymistyczne, ponieważ niestety wielu z nich w ogóle nie korzysta z konsultacji specjalisty w tym zakresie. Pomimo obecności wielu skutecznych i bezpiecznych leków na infekcje intymne, nadal sporo Pań rezygnuje z leczenia.

Jaka jest przyczyna zakażeń?

Przyczyną infekcji intymnych u kobiet mogą być wirusy, bakterie, grzyby oraz pierwotniaki. Wspólnym mianownikiem wszystkich zakażeń jest to, że podczas infekcji dochodzi do zaburzenia składu mikroflory bakteryjnej zasiedlającej pochwę. Pałeczki bakterii z gatunku Lactobacillus spp. odpowiadają za kwaśne pH w pochwie, które normalnie powinno wynosić około 4,5 oraz rozkład glikogenu do kwasu mlekowego, który utrzymuje właściwe środowisko miejsc intymnych. W sytuacji zaburzenia równowagi pałeczki kwasu mlekowego przestają dominować w biocenozie pochwy na korzyść grzybów, które wywołują infekcję, pH rośnie, co powoduje rozwój stanu zapalnego, który manifestuje się najróżniejszymi objawami. Większość leków na infekcje intymne nie tylko stara się zwalczyć patogeny, ale również przywrócić właśnie odpowiednie pH miejsc intymnych.

Tabletki dopochwowe na infekcje, a może globulki, kremy i żele?

W leczeniu infekcji intymnych mamy wiele leków do wyboru. To z których skorzystać, zależy od objawów i czynnika chorobotwórczego które wywołuje. W grzybicy pochwy sprawdzą się globulki przeciwgrzybicze bez recepty i miejscowo stosowane kremy. W przypadku infekcji bakteryjnej - globulki z polikrezulenem, a jeśli nie jesteśmy pewni źrodła zakażenia globulki z propolisem, nasiadówki z kory dębu lub irygacje z benzydaminy. Nie zapominajmy również o tabletkach dopochwowych na infekcje czy kapsułkach, które w swoim składzie zawierają pałczeki kwasu mlekowego.

Globulki na infekcje intymne

Bardzo ważna informacja jest taka, że globulki dopochwowe na infekcje i kapsułkimogą uszkadzać prezerwatywy lateksowe i krążki dopochwowe.

Globulinki z Imidazolami

W aptece możemy spotkać wiele leków z imidazolami w postaci kremów czy globulek na infekcje intymne dopochwowych z klotrimazolem, fentikonazolem czy mikonazolem. Środki te powinny byc stosowane na noc, gdyż zapobiega jego przypadkowej utracie na skutek pionizacji ciała.

Globulinki z Propolisem

Zawierają naturalną substancję kit pszczeli produkowany przez pszczoły. Propolis zawiera związki przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antyseptyczne.

Polikrezulenem

Globulki na infekcje intymne o działaniu bakteriobójczym i hemostatycznym, stosowane najczęściej w infekcji o bakteryjnej etiologii. Polikrezulen można stosować nie dłużej niż 9 dni i wyłącznie u dorosłych kobiet.

Leki na infekcje intymne bez recepty

Pałeczki kwasu mlekowego – probiotyki ginekologiczne mogą być stosowane miejscowo w postaci kapsułki na infekcje intymne albo doustnie.Warto zdawać sobie sprawę, że biocenozy pochwy kobiet zamieszkujących różne regiony świata również się różnią, co więcej w zależności od rasy różni się również siła przylegania szczepów do nabłonka pochwy.Biocenozę pochwy Polek tworzą nastepujące szczepy L.acidophillus (w tym L. Gasseri, L.fermentum, L.plntarum, L.delbreuckii, L.rhamnosus).

Irygacje i nasiadówki

Benzydamina to lek tak naprawdę przeciwzapalny, ale działa również antyspetycznie i przeciwobrzękowo.

Kora dębu

Obfituje w liczne związki działające ściągająco i wirusostatycznie oraz wykazujące aktywność wobec niektórych bakterii m.in. Staphylococci, E.coli. Nasiadówkę przygotowuje się poprzez gotowanie pod przykryciem 20-30g kory dębu w 1-2l wody przez 5 minut od momentu wrzenia.

W naszej ofercie znajdziesz również kosmetyki dla kobiet w ciąży i mam

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj