Kolagen w proszku

Aktywne filtry

Jest 15 produktów.

Kolagen w proszku

Kolagen w proszku

Kolagen jest ważnym białkiem strukturalnym w organizmie człowieka. Wspiera funkcjonowanie tkanki chrzęstnej, kości, ścięgien oraz tkanki łącznej. Stanowi podporę i rusztowanie dla komórek, a dzięki niemu tkanki i narządy są sprężyste, elastyczne i odporne na uszkodzenia. Niestety jak wiadomo z wiekiem produkcja "własnego" kolagenu spada, co może objawiać się problemami ze stawami oraz przedwczesnym starzeniem. W aptece można dostać kolagen w różnych formach chemicznych i postaciach - kolagen w tabletkach, kolagen do ssania, kolagen do picia oraz kolagen w proszku.

Kolagen w proszku - jak działa?

Kolagen w proszku po podaniu doustnym dostaje się do żołądka, a z stamtąd do jelita cienkiego. Jeśli zawarty w farmaceutyku kolagen ma strukturę zgodną z naturalnie występującą w chrząstce stawowej, trafia do jelit, a tam dochodzi do bardzo ciekawego zjawiska - nabywania immunokompetencji.

Kolagen w proszku - na czym polega immukompetencja?

Nabywanie immunokompetencji polega na tym, że układ odpornościowy człowieka przestaje traktować cząsteczki kolagenu jako białko obce. Peptydy kolagenu dostają się do krwi oraz stawów. Tam pod jego wpływem wydzielane są mediatory stanu zapalnego - cytokiny, które wygaszają procesy zapalne. W efekcie dochodzi do zmniejszenie nasilenia bólu oraz obrzęków.

Kolagen w proszku - czy on naprawdę działa?

Do niedawna wielu badaczy poddawało w wątpliwość skuteczność kolagenu w proszku typu II w regeneracji tkanek. Zarzucono mu, że ma bardzo dużą cząsteczkę i nie jest w stanie ulec wchłonięciu w formie wykazującej aktywność biologiczną. Ostatnie badania właśnie dotyczące immunizacji niezdenaturowanym kolagenem typu II wykazały, że może być on jednym z rozwiązań, gdy procesy chorobowe są na wczesnym etapie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj