Leki na trawienie

Aktywne filtry

Jest 32 produktów.

Leki na trawienie

Leki na trawienie

Ze względu na swoją rolę odtruwającą nasza wątroba nieustannie kontaktuje się ze związkami potencjalnie szkodliwymi. Nadmierne spożycie napojów alkoholowych oraz leków może znacznie uszkodzić nie tylko hepatocyty, ale modyfikować inne funkcje wątroby.

Leki na trawienie - co mają wspólnego z wątrobą?

Jakie? Wątroba odgrywa kluczową rolę w procesach trawiennych. To właśnie ona odpowiada bowiem za przemianę glukozy, emulgowanie tłuszczów z pokarmu za pomocą żółci. Żółć produkowana jest w wątrobie, a potem magazynowana i wydzielana w razie potrzeby.

Leki na trawienie - dlaczego są potrzebne?

Jeśli nasze posiłki są wartościowe i niezbyt kaloryczne układ pokarmowy oraz wątroba działają bezproblemowo. Gdy jednak dieta obfituje w posiłki przepełnione tłuszczami, pustymi kaloriami i mnóstwem związków poprawiających wygląd, smak i zapach - wątroba zaczyna pracować bez wytchnienia.

Leki na trawienie - co powinny zawierać?

W tym okresie wskazane jest również wspieranie układu pokarmowego bezpiecznymi surowcami ziołowymi. Wśród nich na uwagę zasługuje kurkuma, mięta pieprzowa, karczocha, wyciąg z czarnej rzodkwi, biedrzeniec anyż, kminek, kolendra i kardamon. Wszystkie wymienione surowce działają żółciotwórczo i żółciopędnie -przyspieszają więc trawienie tłuszczów i wspierają funkcję woreczka żółciowego.

Leki na trawienie - co jeszcze warto zastosować?

Część leków na trawienie zawiera gorycze które powodują wzmożona produkcję kwasów żołądkowych, poprawiają trawienie, przyspieszają metabolizm. Przykładem surowców goryczowych jest skórka pomarańczy gorzkiej oraz ostrokrzewu paragwajski (Yerba mate). Rozglądając się za lekami na trawienie warto szukać takich, które posiadają standaryzowane wyciągi na zawartość konkretnej substancji czynnej oraz optymalną dla nas postać - tabletki alb nalewka.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj