Diosmina i tabletki na żylaki
Aktywne filtry
Jest 42 produktów.
Circo3System, 30 kapsułek
Venoruton Forte 500 mg, 60 tabletek
Alg Pharma Gold3vena, 60 kapsułek
Singularis Diosmina kompleks, 60 kapsułek
Ruskolina 30 kapsułek
Diosmina Colfarm 1000 mg, 60 tabletek
Cyclovena Lek-am 60 kapsułek
Ruskolina Plus 30 kapsułek
CycloVita 3 Forte, 30 kapsułek
Maxi3Vena 60 kapsułek
Linomag krem, 30 g
Diosmina i tabletki na żylaki
Leki na żylaki
Żylaki to nienaturalnie rozszerzone i przez to nie w pełni wydolne żyły. Żylaki stanowią nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Specyfika pracy wielu ludzi opiera się na wielogodzinnym wykonywaniu czynności w pozycji stojącej. Mało kto z tych osób decyduje się również na specjalistyczne buty, a zamiast tego nosi obuwie, które za mocno uciska stopy potęgując jeszcze zły przepływ krwi i obrzęk. Wtedy jak najszybciej powinno się sięgnąć po leki na żylaki i zastosować profilaktykę przewlekłej niewydolności żylnej.
Leki na żylaki - po co w ogóle są potrzebne?
Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) według różnych szacunków dotyczy 48% Polek i 35% Polaków. U osób do 35. roku życia żylaki pojawiają się sześciokrotnie częściej u kobiet. Głównymi czynnikami ryzyka jest wiek, płeć żeńsk oraz czynniki dziedziczne. Jeśli jedno z rodziców miało PNŻ to ryzyko wzrasta o 42%, a gdy oboje - wzrasta ono do 90%. Również ciąża niesie dodatkowe ryzyko rozwoju żylaków, a każda kolejna ciąża znacznie te ryzyko podnosi. Żylaki potęguje również otyłość, siedzący tryb życia oraz praca w bezruchu w pozycji siedzącej lub stojącej.Dodatkowym obciążeniem jest stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, które mogą być powodem zaburzeń zakrzepowo-zatorowych nie tylko w tętnicach, ale również w żyłach.
Leki na żylaki bez recepty - co mamy do wyboru?
Do najważniejszych metod leczenia żylaków należy farmakoterapia za pomocą tabletek na żylaki albo maści. Istnieje sporo leków i suplementów diety, które od dawna wykorzystuje się w leczeniu zakrzepicy żył dolnych, obrzęków czxy po prostu objawów „ciężkich nóg. Należą do nich leki roślinne zawierające wyciągi z kasztanowca, i związki flawonowe w postaci leków doustnych lub działających miejscowo oraz tak zwane leki flebotropowe - zmikronizowana diosmina, hesperydyna, rutyna, escyna i eskuletyna. Dostępne są również maści i żele o działaniu kojącym i łagodzącym.
Diosmina na żylaki
Diosmina jest naturalnym substancją, zwiększającą przepływ limfatyczny, usprawniającym mikrokrążenie oraz napięcie żylne.Często można ją spotkać w połączeniu z hesperydyną ( 450+50mg). Trokserutyna jest związkiem flawonowym działającym bardzo podobnie do diosminy. Stosuje się ją doustnie w dawkach od 300 do 500 mg co 8-12h.
Diosmina na żylaki i nie tylko
Ale tabletki na żylaki bez recepty nie zawierają tylko diosminę i trokserutynę. Trybenozyd z kolei jest syntetycznym związkiem cukrowym, który antagonizuje działanie acetylocholiny, histaminy i 5-hydroksytryptaminy zmniejszając w ten sposób przepuszczalność naczyn krwionośnych. Popularnym lekiem na żylaki bez recepty jest Dobesylan wapnia, który stosuje się w doustnej dawce 500-1000mg/24h, a niekiedy dożylnie w dawce 250-500mg.
Jeśli nie diosmina na żylaki to co?
Istnieje szereg działań, które możemy zastosować niezależnie od przyjmowania tabletek z diosminą na żylaki. Pierwszym zabiegiem jest uniesienie kończyny, polegający na spaniu i odpoczynku w ciągu dnia z nogami uniesionymi 15-20cm ponad linią bioder. Przywraca to prawidłowy przepływ krwi w naczyniach. W zapobieganiu przewlekłej niewydolności żylnej istotne znaczenie ma również dieta, kontrolowanie prawidłowej masy ciała oraz dodatkowy wysiłek fizyczny, który wspomaga krążenie żylne kończyn dolnych (tzw. pompe mięśniową). Rajstopy przeciwżylakowe czy tabletki na żylaki? Skuteczną metodą leczenia, ale również zapobiegania żylakom jest kompresjoterapia. Polega ona na zastosowaniu właściwego ucisku określonych części nóg zapobiegając w ten sposób zastojowi w naczyniach, dzięki specjalnie dobranym rajstopom czy pończochom. Istnieją 4 klasy ucisku. Pierwsze dwa są stosowane u osób z wczesnymi objawami przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ) takimi jak uczucie ciężkości nóg, ból i drobne „pajączki”, oraz w profilaktyce przeciwżylakowej. Ostatnie dwie klasy uciskowe wykorzystywane są u cierpiących na zaawansowaną PNŻ żył głębokich z obrzękiem limfatycznym i owrzodzeniami.