Krem z filtrem UV dla noworodka

Aktywne filtry

Jest 11 produktów.

Krem z filtrem UV dla noworodka

Krem z filtrem UV dla noworodka

Upalne lato dla noworodków i niemowląt nie jest wcale sprzyjającą aurą. Maluch w kontakcie z gorącym i przesuszonym powietrzem zwiększa ukrwienie skóry, zwiększa objętość osocza oraz przyspiesza rytm serca. U bardzo małych dzieci zwalnia również fizjologia tarczycy, a więc tempo metabolizmu. U większych dzieci zmienia się dodatkowo skład i ilość produkowanego potu. Dziecko, by chronić się przed utratą wody i elektrolitów obniża stężenie chlorku sodu w pocie nawet kilkukrotnie!

Krem z filtrem UV dla noworodka - dlaczego jest taki ważny?

Noworodek po urodzeniu ma zupełnie niewykształconą barierę naskórkową. Dlatego w tym czasie jest bardzo narażony na szybkie przegrzanie, odwodnienie oraz przenikanie wielu szkodliwych substancji, które u dorosłej osoby zatrzymane by były na powierzchni skóry. Kontakt z upalnym, ale też często zanieczyszczonym powietrzem powoduje, że że skóra noworodka jest dodatkowo narażona na przesuszenie i poparzenie słoneczne. Dlatego też w pierwszych miesiącach życia stosowanie kremów z filtrem UV dla noworodka jest kluczowe. Bez względu na stosowanie filtrów ochronnych, przebywanie na “otwartym słońcu”, bez zastosowania porządnego nakrycia głowy jest działaniem niedopuszczalnym.

Krem z filtrem UV dla noworodka - jaki będzie najlepszy?

Dobry krem z filtrem UV dla noworodka powinien zapewnić dziecku odpowiednią ochronę poprzez:

  • utrzymanie płaszcza hydrolipidowego na powierzchni skóry
  • właściwej nawilżenie i zatrzymanie wody w warstwie rogowej naskórka
  • uszczelnienie bariery ochronnej i ochrona przed szkodliwym działaniem substancji drażniących z otoczenia

Krem z filtrem UV dla noworodka powinien być również zupełnie pozbawiony takich substancji jak SLS, SLES, parabenów, fenoksyetanolu, olejów mineralnych czy pochodnych ropy naftowej. W składzie kosmetyków powinny za to się znaleźć substancje regenerujące i przeciwzapalne takie jak - bisabolol, chamazulen, skwalan, d-pantenol czy żel aloesowy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj