Biotyna i witaminy na włosy

Kategorie

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 174,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 121 produktów.

Biotyna i witaminy na włosy

Biotyna i witaminy na włosy

Biotyna nazywana również witaminą H albo B8 należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie. Oznacza to, że w przeciwieństwie do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach nie jest magazynowana i wydalana jest z moczem. To dlatego biotynę należy stale dostarczać do organizmu z dietą albo suplementacją. Biotyna większości z nas kojarzy się z kategorią - włosy, skóra paznokcie. Nic dziwnego, bo wiele osób w obliczu problemów z wypadaniem włosów zajmuje się leczeniem niedoborów. Biotyna i witaminy na włosy wchodzą w skład wielu suplementów wspierających pielęgnację włosów wypadających. Ale biotyna pełni w organizmie szereg ważnych funkcji:

  • wchodzi w skład enzymów biorących udział w metabolizmie i syntezie różnych związków m.in kwasów tłuszczowych
  • bierze udział w przemianach aminokwasów, białek i cukrów
  • bierze udział w procesie krzepnięcia krwi - wspólnie z z witaminą K ma swój udział w syntezie protrombiny
  • moduluje działanie układu odpornościowego

Biotyna i witaminy na włosy - niedobór

Niedobory biotyny i witamin na włosy mogą prowadzić do zmian łuszczycowych na kończynach, podniesienia poziomu cholesterolu we krwi oraz bilirubiny. Co ciekawe nadmiar biotyny nie wywołuje szkodliwego działania na nasz organizm. Teoretycznie bardzo trudno o niedobór biotyny, bo występuje w wielu w produktach spożywczych. Część puli biotyny potrafią syntezować nasze komensalne bakterie.

Biotyna i witaminy na włosy - gdzie można je znaleźć w żywności?

Biotyna i witaminy na włosy najczęściej występują w przetworach mlecznych i warzywach (frakcja wolna), a w miesie (frakcja związana). Również jaja zawierają sporo biotyny, ale przeszkodę stanowi obecna w jajkach awidyna, która sprawia, że biotyna staje się nieprzyswajalną. Wystarczy jednak ugotować jajko - dojdzie wtedy do denaturacji termicznej awidyny i przyswajalność biotyny wzrośnie.

Biotyna tabletki

Biotyna występuje w aptekach w formie suplementów diety lub produktów leczniczych. W drugim przypadku wskazaniem do stosowania biotyny są niedobory biotyny. Zwykle stosuje dawkę 5mg, ale w

Biotyna w badania laboratoryjne

Biotyna na włosy wchodzi niestety w skład odczynników stosowanych w laboratoriach diagnostycznych. Jeśli więc przyjmujemy biotynę, a zamierzamy wybrać się do punktu pobrań trzeba odstawić suplementy lub leki z biotyną na minimum 2 dni przed udaniem się do punktu pobrań.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj