Witamina A dla dzieci

Aktywne filtry

Jest 4 produktów.

Witamina A dla dzieci

Witamina A dla dzieci

Witaminę A jest jedną z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Bierze udział w procesie widzenia i dlatego, gdy jej poziom w organizmie jest zbyt niski rozwija się tzw. „kurza ślepota”. Witamina A kojarzy się również raczej z urodą i kosmetykami, a przecież jej rola jest znacznie szersza od utrzymywania odpowiedniego stanu błon śluzowych, skóry, włosów oraz paznokci. W przypadku dziecka witamina A wspiera proces budowania odporności, a także hamuje namnażanie się różnych patogenów.

Witamina A dla dzieci - statystyki

Mało kto zdaje sobie sprawę, że niedobór witaminy A to poważny problem zdrowia publicznego w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Szacuje się, ze blisko 230 milionów dzieci na świecie boryka się się z niedoborem witaminy A, a nawet milion z nich umiera każdego roku na skutek niedoboru tej witaminy.

Witamina A dla dzieci - jak działa?

Witamina A dla dzieci pozwala utrzymać w dobrym stanie skórę, włosy i paznokcie oraz umożliwia właściwy wzrost kości i zębów. Chroni nabłonek układu oddechowego przed chorobotwórczymi patogenami oraz bierze udział w metabolizmie białek, żelaza oraz hormonów steroidowych.

Witamina A dla dzieci - jakie dawki?

Dzieci w wieku 1-3 lata powinny spożywać 300 mcg witaminy A (1000 IU witaminy), a w wieku 4-8 lat dzieci potrzebują jej nieco więcej 400 mcg dziennie (1320 IU). W okresie między 9 a 13 rokiem życia dzieci powinny dostarczać do organizmu 600 mcg witaminy A każdego dnia (2000 IU), ale ilość dostarczanej witaminy A z mięsa i jego przetworów nie powinna przekraczać ściśle określonej dawki.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj