Witamina D dla dorosłych

Aktywne filtry

Jest 155 produktów.

Witamina D dla dorosłych

Wielu z nas uważa, że najważniejszym źródłem witaminy D jest samodzielna synteza witaminy D3 w obecności promieniowania UVB. Tak było latami, gdy w zasadzie tylko 10% dziennego zapotrzebowania na witaminę pochodziło z diety, a reszta pochodziła z własnych zasobów. Niestety ostatnio sporo ludzi unika światła słonecznego, a codzienna dieta jest bogata w żywność kiepskiej jakości. Nasz współczesny świat i sposób życia sprzyja niedoborom witaminy D3 u dorosłych.

Jaką witaminę D dla dorosłych wybrać?

W aptekach jest dostępnych sporo preparatów zawierających witaminę D3 dla dorosłych w różnych dawkach oraz postaciach. Większość farmaceutyków z witaminą D3 zarejestrowana jako suplementy diety, których producenci chcą wyróżnić się na rynku i oferują witaminę D3 w kapsułce wypełnionym tłuszczowym nośnikiem olejowym np. olejem lnianym Jak wiadomo witaminą D3 należy spożywać ją w czasie lub bezpośrednio po posiłku zawierającego tłuszcz, więc takie działanie ma swoje logiczne uzasadnienie. Co więcej w aptekach możemy znaleźć również preparaty witaminy D3 z witaminą K2.

Witamina D dla dorosłych - lek czy suplement diety?

W aptekach mamy również leki z witaminą D3 dla dorosłych , których skuteczność jest zawsze potwierdzona w badaniach. Jak każdy lek, również leki z witaminą D3 mają określone wskazania i przeciwwskazania, więc przed użyciem warto zasięgnąć porady farmaceuty. Leki z witaminą D3 stosuje się często jako zapobieganie krzywicy i niedoborów u dorosłych i dzieci.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze tej witaminy?

Suplementy diety i leki z witaminą D3 dla dorosłych różnią się również postacią. I tak mamy do wyboru kapsułki, tabletki oraz krople, które zazwyczaj przeznaczone są dla dzieci. Po krople z witaminą D3 mogą również sięgnąć dorośli mający problem z połykaniem tabletek. Tabletki z witaminą D3 dla dzieci można z kolei rozpuścić w wodzie lub mleku mamy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj