Mleko na ulewanie

Cena

  • 85,00 zł - 86,00 zł

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 1 produkt.

Mleko na ulewanie

Mleko na ulewanie

Ulewanie u noworodków i niemowląt zazwyczaj jest następstwem refluksu żołądkowo-przełykowego. Pokarm dostarczany dziecku zamiast ulec opróżnieniu z żołądka przemieszcza się zwrotnie do przełyku. Szacuje się, że problem ulewania dotyczy co drugiego niemowlęcia i zazwyczaj jest czymś normalnym. Niekiedy jednak uporczywe ulewanie wpływa na rozwój i wzrost niemowlęcia. Gdy dziecko spada na wadze warto zdecydować się na mleko na ulewanie.

Mleko na ulewanie - jak działa?

Jeśli zachodzi taka potrzeba można zdecydować się na zakup specjalnego "zagęszczacza", czyli proszku, który dodany do mleka zagęszcza je. Niestety mleko na ulewanie nie chroni przed szkodliwym działaniem kwasu solnego na błonę śluzową przełyku, ale zmniejsza częstotliwość ulewań.

Mleko modyfikowane przy ulewaniu - czy jest potrzebne?

Rodzice często mylnie stosują zamiennie określenia "cofa się", "odbija się", "ulewa, pewnie ma refluks". Zanim zdecydujemy się na włączenia mleka modyfikowanego przy ulewaniu trzeba przyjrzeć się częstotliwości karmienia, objętości spożywanego pokarmu dzieci. Często okazuje się, że działając w dobrej wierze i karmiąc na "żądanie" rodzice przekarmiają po prostu malucha. Często delikatna korekta częstotliwości karmień znacznie poprawia sytuacje i wtedy mleko na ulewanie nie jest niepotrzebne.

Kiedy zastosować mleko na ulewanie?

Mleko modyfikowane na ulewanie można rozważyć wyłącznie wtedy, gdy samo ulewanie stwarza zagrożenie dla dziecka. Okazjonalne ulewanie jak wspomniano już jest zjawiskiem fizjologicznym i nie wymaga specjalnych działań. Jeśli jednak ulewaniu towarzyszy niepokój związany z karmieniem, nawracające infekcje układu oddechowego, bezdech senny czy nieprawidłowy przyrost masy ciała wtedy wraz z lekarzem pediatrą lub położną można rozważyć zastosowanie mleka na ulewanie.

Dla jakich dzieci przeznaczone jest mleko na ulewanie?

W Wielkiej Brytanii pogodne, dobrze rozwijające się dziecko, aczkolwiek ulewające określa się mianem baby spitter (ang. weseli ulewacze). Jak można się domyślić takie niemowlęta nie wymagają żadnego leczenia, a wyłącznie korekty częstotliwości karmień. Zasadne jest również ułożenie dziecka pod kątem z kończynami poniżej poziomu bioder - tzw. pozycja anty-Trendelenburga - taka pozycja zapobiega ulewaniom i zarzucaniu treści pokarmowej do przełyku.

Mleko modyfikowane na ulewanie czy karmienie piersią

Ulewanie nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Zanim padnie decyzja o zmianie karmienia mlekiem mamy na mleko modyfikowane na ulewanie warto zastosować wspomniane już substancje zagęszczające. Zawierają one obojętną dla zdrowia mączkę z chleba świętojańskiego.

Mleko na ulewanie gdzie kupić?

Mleko na ulewanie dla niemowląt najlepiej kupić w aptece internetowej lub stacjonarnej. Tylko wtedy mamy pewność, że opakowania były przechowywane w odpowiednich warunkach wilgotności i temperatury. W aptekach istnieje obowiązek codziennego kontrolowania temperatury i wilgotności powietrza we wszystkich pomieszczeniach i prowadzenia odpowiedniej ewidencji.

Mleko na ulewanie gdzie kupić?

W aptece internetowej Moderna można znaleźć szeroki asortyment mlek modyfikowanych na ulewanie, a także początkowych i następnych.

 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj