Elektrolity do picia

Aktywne filtry

Jest 44 produktów.

Elektrolity do picia

Elektrolity do picia

Latem w radio, telewizji i internecie zawsze pojawia się sporo reklam gotowych,doustnych elektrolitów do picia. Preparaty te polecane są praktycznie każdemu, bo jak wskazują statystyki niemal wszyscy są narażeni na odwodnienie. Z badań wynika bowiem, że prawie połowa dobowego spożycia płynów stanowią słodzone i gorące napoje, zwykła woda -niewiele ponad 30 %. Przeciętny Polak wypija średnio 1,5 litra płynów, ale już 6mln z nas wypija tylko nieco ponad 1 litr. Rozwiązaniem tego stanu rzeczy jest ratowanie się elektrolitami do picia. Niestety u części osób są one przeciwwskazane - zwłaszcza tych z chorobami wątroby.

Elektrolity do picia

Elektrolity do picia nadają się dla osób z biegunką, sportowców oraz osób starszych, którzy mają zaburzone uczucie pragnienia. Podawanie choremu soków owocowych, albo słodkich napojów gazowanych mija się z celem, gdyż paradoksalnie nasila objawy odwodnienia i zwiększa jeszcze bardziej pragnienie.

Elektrolity do picia dla sportowców

W czasie wysiłku fizycznego metabolizm przyspiesza nawet kilkunastokrotnie. Następstwem tego jest zwiększone wydzielanie ciepła z pracujących mięśni. By uniknąć przegrzania organizm broni się wydzielając znaczne ilości potu. Niestety wraz z potem ubywa sporo wody i elektrolitów. Jeśli niedobór nie jest kompensowany przez dostarczanie elektrolitów do picia - może dojść do odwodnienia i zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej.

Elektrolity do picia - jak je używać?

W okresie letnim warto sięgnąć po gotowe elektrolity do picia i prowadzić nawodnienie samodzielnie. Elektrolitów nie należy rozcieńczać bardziej niż jest to określone w ulotce, dosładzać albo dodawać do innych płynów. Jeśli mamy kłopot ze słonym smakiem elektrolitów do picia, można je przed użyciem schłodzić. Zaleca się ich picie w małych porcjach kilka- kilkanaście razy dziennie. Oprócz tego należy pić w ciągu dnia wodę średniomineralizowaną i herbatę ziołową.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj