Magnez dla mężczyzn

Aktywne filtry

Jest 32 produktów.

Magnez dla mężczyzn

Magnez dla mężczyzn

Każdy mężczyzna – czy to pracujący za biurkiem czy fizycznie jest narażony na wiele niekorzystnych czynników takicj jak stres, odwodnienie czy utrata elektrolitów. W efekcie spada jego wydajność psychofizyczna, zdolność koncentracji, efektywność treningu, a niekiedy mogą pojawić się zaburzenia rytmu serca, depresja oraz kontuzja. Z tego powodu niezwykle istotną sprawą jest utrzymywanie przez mężczyzn właściwego poziomu elektrolitów (magnezu i potasu).

Magnez dla mężczyzn na zmęczenie

Zmysły każdego mężczyzny często są mocno eksploatowane w pracy i w domu i z tego powodu mogą odczuwać zmęczenie. Jest to pewien rodzaj zmęczenia sensorycznego. Hałasu, niebieskie oświetlenie, nieprzyjemny i drażniący zapach - to wszystko może prowadzić do prze stymulowania układu nerwowego mężczyzny. Ważną rolę w pracy narządów zmysłów pełnią jony magnezu, które regulują fizjologię oczu (soczewki i siatkówki) oraz wspomagają narząd węchu i słuchu. Mózg aktywnego mężczyzny stanowi kilka procent masy całego ciała, a zużywa przy tym ponad 25% całej puli energii organizmu. Energii dostarczają węglowodany, a bez cukru i tlenu neurony w mózgu obumierają w ciągu kilkunastu minut.Niezwykłą rolę w metabolizmie cukrów stanowi magnez. Reguluje on produkcję i magazynowanie związków energetycznych, a więc odpowiednie dostarczanie magnezu zapewnia właściwe odżywienie mózgu i dobrze wpływa na jego pracę. Magnez korzystnie wpływa również na przekazywanie impulsów między neuronami, co warunkuje dobre funkcje poznawcze i koncentrację.

Magnez dla mężczyzn - po co jest potrzebny?

Męski pot stanowi połączenie różnych płynów i elektrolitów, a w szczególności sodu, potasu i magnezu.Zadaniem zadaniem jest zwiększenie parowania z powierzchni ciała i jej schłodzenie. Podczas intensywnego wysiłku psychofizycznego potrafi się wydzielać się 0,5-2,5 litra potu w ciągu godziny, a przy wysokiej temperaturze ilość ta jest jeszcze większa. Gdy pocenie jest intensywne i nie jest nierekompensowane odpowiednią podażą elektrolitów i wody pojawiają się objawy odwodnienia – spada objętość krwi, serce przyspiesza, ale rozprowadzana w naczyniach krew nie jest dostatecznie utlenowana, by pokryć zapotrzebowanie na tlen pracujących mięśni i mózgu. Pojawiają się zaburzenia koncentracji, spada ogólna wydolność fizyczna.

Magnez dla mężczyzn aktywnych fizycznie

Razem z potem usuwane są jony magnezu, których duża ilość znajduje się w mięśniach. . Spadająca podaż magnezu i wody upośledza psychomotorykę, co często prowadzi do uporczywych skurczy obejmujących podudzia, tylną część ud, łydki, mięsień czterogłowy uda, mięśnie stóp, ręce, brzuch oraz powieki. Jak widać niedobór magnezu u osób aktywnych fizycznie i mentalnie mężczyzn jest w w stanie osłabić wydolność organizmu oraz być przyczyną drżenia mięśniowego, drażliwości, a nawet zaburzeń rytmu serca. Warto wiedzieć, że zapotrzebowanie na magnez u mężczyzn jest znacznie większe do zdrowych, osób dorosłych z umiarkowaną aktywnością, kobiet i dzieci.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj