Środki na wypadanie włosów

Aktywne filtry

Jest 50 produktów.

Środki na wypadanie włosów

Leki na wypadanie włosów

Uchodzimy za jeden z najszybciej łysiejących narodów świata. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, ale analiza statystyk łysienia męskiego typu androgenowego wskazuje, że na ten rodzaj wypadania włosów cierpi nawet 50%  polskich mężczyzn. Co ciekawe najmniej łysiejących Panów mieszka w Chinach, Meksyku i Japonii. Łysienie nie jest jednak problemem wyłącznie męskim - Panie również  narzekają na wypadanie włosów.

Leki na wypadanie włosów - dlaczego są potrzebne?

Za wypadaniem włosów stoją najczęściej predyspozycje genetyczne,  stosowane na co dzień leki, używki, stres, choroby oraz niewłaściwa dieta. Problemem mogą być również schorzenia dermatologiczne owłosionej skóry głowy. Łupież, łojotokowe zapalenie skóry, AZS czy egzema pogarszając stan skóry, również mogą powodować wypadanie włosów.

Leki na wypadanie włosów - który będzie najlepszy?

Prawda jest jednak taka, że medycyna nie dysponuje jednym skutecznym lekiem na wypadanie włosów. Współczesna terapia wypadania włosów opiera się na zmniejszaniu nasilenia i opóźniania tego procesu. W tym celu stosuje się laseroterapię, transplantację czy iniekcje bogatopłytkowym osoczem. Niestety dla przeciętnego Kowalskiego są to bardzo kosztowne zabiegi, często poza możliwościami finansowymi. Nic nie jest jednak straconego, bo można zacząć od eliminowania czynników ryzyka, właściwej diety oraz wykorzystanie w tym celu witamin, minerałów i  ziół.

Leki na wypadanie włosów - biotyna

Jednym z niewielu leków na rynku zarejestrowanym w leczeniu niedoborów biotyny (która odpowiada za stan przydatków) jest biotyna. Biotyna nazywana również witaminą H jest katalizatorem wielu reakcji metabolicznych, bierze udział w biosyntezie związków tłuszczowych, aminokwasów i niektórych węglowodanów. Bierze udział również w syntezie protrombiny, więc pośrednio wpływa na krzepliwość krwi. Reguluje również pracę układu immunologicznego, a jej niedobory są związane z okresami deficytów odporności. Niedobór biotyny objawia się również po jawiącymi się łuszczycowymi zmianami na dłoniach, nogach i ramionach, wypadaniem włosów. Pierwszym symptomem niedoboru jest jednak zwiększenie stężenia cholesterolu oraz bilirubiny  w surowicy oraz moczu.

Leki na wypadanie włosów i co jeszcze?

Leczenie i zapobieganie wypadaniu włosów to jedno, a odpowiednia pielęgnacja i suplementacja to zupełnie inny temat. Właściwe dbanie o stan włosów i skóry jako całości jest punktem wyjścia w jakimkolwiek leczeniu wypadających włosów. Mówią o pielęgnacji trudno pominąć znacznie surowców olejowych. Włosy osłabione i wypadające włosów wymagają utrzymywania odpowiedniego nawilżenia. Wykorzystuje się w tym celu olej rycynowy, z awokado, z jojoby, olej ze słodkich migdałów oraz oliwę z oliwek. Zawierają one liczne kwasy tłuszczów,  zapobiegają łupieżowi i wypadaniu włosów, stymulują  wzrost włosów oraz nadaje im świetlisty wygląd.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj