Środki na ból i zapalenie gardła

Marka

Cena

  • 3,00 zł - 94,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 171 produktów.

Środki na ból i zapalenie gardła

Leki na zapalenie gardła?

W sezonie infekcyjnym stan górnych dróg oddechowych jest czymś nieuchronnym, ponieważ gardło jest skrzyżowaniem układu pokarmowego i oddechowego. To dlatego gardło ma kontakt ze spożywanymi i wdychanymi patogenami.. Mimo, że zapalenie gardła nie jest skomplikowaną infekcją warto reagować dosyć szybko, by zapobiec ewentualnym powikłaniom.

Leki na zapalenie gardła - po co są nam potrzebne?

Zapalenie gardła jest zazwyczaj infekcją wirusową górnych dróg oddechowych, często współwystępuje z grypą, odrą czy ospą wietrzną. Jest schorzeniem samoograniczającym się, ale z powodu uporczywych objawów większość osób podejmuje leczenie celem szybkiego opanowania choroby. W zależności od stopnia zaawansowania zapalenia mogą pojawić się kłopoty z przełykaniem, mową, chrypka, utrata apetytu, uczucie rozbicia, podrażnienie, pieczenie oraz przekrwienie błony śluzowej gardła. Błona śluzowa gardła może również ulec nadkażeniu bakteryjnemu. Najczęściej przez paciorkowce, i najczęściej u dzieci, które w tym czasie mocno gorączkują.

Leki na zapalenie gardła i co jeszcze?

Zapaleniu gardła może towarzyszy często męczący kaszel i katar. Dlatego istotne jest w tym czasie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, przeprowadzanie inhalacji oraz dostarczanie odpowiednich ilości płynów. Również upłynnięcie wydzieliny w nosie przywróci fizjologiczny tor oddychania i ograniczy stan zapalny.

Co na zapalenie gardła?

Leczenie zapalenia gardła w przypadku bardzo wysokiej gorączki, wysypki, powiększenia węzłów chłonnych oraz bólu ucha warto skonsultować z lekarszem W przypadku nadkażenia bakteryjnego lekarz być może zleci antybiotykoterapię. W innym przypadku wdroży leczenie objawowe z zastosowaniem leków na zapalenie gardła - przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych.

Tabletki na zapalenie gardła

Do leków na zapalenie gardła o działaniu miejscowym należą tabletki do ssania, płyny oraz aerozole do płukania. Niwelują ból i zwalczają patogeny w obrębie błony śluzowej gardła. Często stosuje się również tabletki na zapelenie gardła o działaniu miejscowo znieczulającym jak benzokaina i lidokaina czy środki antyseptyczne.  

Tabletki na zapalenie gardła, a może zioła?

Warto również wspomnieć o naturalnych metodach leczenia zapalenia gardła wykorzystujących napary z liści szałwi i kwiatów rumianku o działaniu odkażającym i przeciwzapalnym oraz napary z korzenia i liści prawoślazu, kwiatu malwy czarnej, porostu islandzkiego zawierające śluzy o działaniu powlekającym błonę śluzową. Te ostatnie łagodzą podrażnienie, stanowią barierę dla czynników drażniących. Do naparów ziołowych zawsze warto dodać miodu spadziowego albo ziołomiodów rumiankowego lub nagietkowego.

Jakie tabletki na zapalenie gardła mamy do wyboru?

W ramach samoleczenia zapalenia gardła można wykorzystać leki na zapalenie gardła w postaci tabletek, syropów i granulatów w saszetkach, będące złożoną mieszaniną różnych substancji o kompleksowym działaniu. Wykozystuje się w tym celu przeciwzapalną aspirynę, paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz fenylefrynę zmniejszającą wysięk z nosa. Nieznacznie nasiloną gorączkę możemy potraktować takimi surowcami ziołowymi jak kwiaty bzu czarnego oraz lipy, miód lipowy lub wielkokwiatowy czy ziołomiód malinowy. Miodu i jego przetworów nie można podawać dzieciom poniżej 1r.ż. Niektórzy przy zapaleniu gardła przeprowadzają również inhalację z dodatkiem olejków eterycznych.

Tabletki na zapalenie gardła - to nie wszystko

Mało mówi się o tym, że przy zapaleniu gardła niezwykle ważna jest profilaktyka i unikanie ekspozycji na dym papierosowy, pyły zawieszone, alkohol oraz ostre potrawy. Warto również wietrzyć mieszkanie, utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza, odpoczywać i oszczędzać się. Celem leczenia jest pokonanie stanu zapalnego oraz zapobiegnięcie powikłaniom zapalenia gardła, do których należy zapalenie płuc czy ropne zapalenie węzłów chłonnych lub ucha.  

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj