Środki na kaszel u dziecka

Marka

Cena

  • 7,00 zł - 69,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 34 produktów.

Środki na kaszel u dziecka

Kaszel jest wrodzonym odruchem organizmu, którego celem jest bardzo szybkie oczyszczenie dróg oddechowych z zanieczyszczeń, ciał obcych i patogenów. Kaszel ma swój początek w tchawicy i oskrzelach. Pobudzone tam receptory transmitują sygnał neuronami poprzez nerw błędny i nerw krtaniowy aż do specjalnego ośrodka kaszlu w rdzeniu kręgowym. Z rdzenia kręgowego impuls trafia do mięśni przepony, klatki piersiowej i brzucha, których skurcz powoduje nagłe otwarcie głośni i ruch powietrza. Leki na kaszel u dziecka działają najczęściej w ten sposób, że blokują powstawaniu kaszlu w ośrodku kaszlu albo go wręcz nasilają, gdy jest potrzeba usunięcia zalegającej wydzieliny.

Leki na kaszel u dziecka - tabletki, syropy, czy zioła?

Kaszel zazwyczaj jest następstwem infekcji wirusowej. Pojawia się nagle, łącznie z gorączką, a jest suchy i duszący. Po jakimś czasie kaszel suchy przechodzi w kaszel mokry i zaczyna być produktywny. Dziecko odkrztusza żółto-zieloną wydzielinę, która świadczyć może o nadkażeniu bakteryjnym. Z praktyki aptecznej wynika, że część pacjentów nie odkrztusza plwociny, chociaż ma uczucie "kluchy w piersiach". W takich przypadkach kaszel taki uznać należy również za mokry!

Co na kaszel u dziecka stosować? 

Pomimo tego, że kaszel jest naszym sprzymierzeńcem to długo utrzymujący się i nieefektywny kaszel jest sporym obciążeniem dla dróg oddechowych i samego dziecka. Dlatego też odruch kaszlu warto kontrolować za pomocą syropów dla dzieci na kaszel suchy i mokry. W zależności od charakteru kaszlu można stosować środki wykrztuśne i rozrzedzające wydzielinę (syropy na kaszel mokry dla dzieci) albo przeciwkaszlowe i rozszerzające oskrzela.

Syropy na kaszel mokry dla dziecka

Syrop na kaszel mokry dla dziecka jest stosowany w celu upłynnienia wydzieliny w oskrzelach i jej ewakuacji z dróg oddechowych. Syrop na kaszel mokry dla dziecka powinien być używany wyłącznie w przypadku kaszlu mokrego i produktywnego. Część syropów na kaszel mokry upłynnia wydzielinę, a część nasila odruch kaszlu, by wspomóc odkrztuszanie. Sulfogwajakol i gwajafenezyna zwiększają wydzielanie śluzu w oskrzelach oraz działają odkażająco. Acetylocysteina, bromheksyna i ambroksol z kolei upłynniają i zmniejszają lepkość śluzu, ale nie mogą być stosowane u chorych na astmę lub silną alergię.

Syropy na kaszel suchy dla dziecka

Syrop na kaszel suchy dla dziecka sprawdzi się w objawowym leczeniu, uporczywego suchego kaszlu. Syrop taki zawiera najczęściej kodeinę i dekstrometorfan, które są pochodnymi opioidów. Związki te blokują ośrodek kaszlu w mózgu i dzięki temu przerywają napad kaszlu. Niestety pomimo sporego bezpieczeństwa stosowania, z powodu przynależności do opioidów leki te mogą powodować zaparcia.

Butamirat i Lewodropropizyna

Lekiem przeciwkaszlowym jest butamirat, który blokuje kaszel, ale poziomie rdzenia przedłużonego. Syrop na kaszel suchy dla dziecka z lewodropropizyną oprócz tego, że działa przeciwkaszlowo, to rozkurcza oskrzela.

Syropy dla dzieci na kaszel suchy i mokry

Wiele preparatów jest reklamowanych są jako środki uniwersalne na każdy rodzaj kaszlu np,. syropy dla dzieci na kaszel suchy i mokry. Niestety jednoczesne hamowanie kaszlu i rozrzedzanie wydzieliny grozi zaleganiem i nadkażeniem wydzieliny w oskrzelach!

Jeśli nie jesteśmy do końca charakteru kaszlu lepszym wyborem będzie zastosowanie ziołowych syropów na kaszel dla dzieci. Możemy do nich zaliczyć syrop prawoślazowy, tymiankowy czy z dziewanny. Równie dobrą alternatywą dla osób, u których stosowanie silniejszych środków jest przeciwwskazane jest stosowanie tabletek do ssania o działaniu powlekającym i nawilżający.

Sprawdź również leki z paracetamolem dostępne w naszej ofercie. 

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj