Kleje do protez zębowych

Marka

Cena

  • 11,00 zł - 33,00 zł

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 17 produktów.

Kleje do protez zębowych

Kleje do protez

Kleje do protez to produkty, które wykorzystuje się do mocowania protez zębowych na dziąsłach. Pozwalają one na trwałe unieruchomienie protezy w dziąśle.W aptekach można jest spotkać w formie żelu, kremu, a niekiedy proszku. Dobry klej do protez umożliwia trzymanie protezy nieruchomo przez cały dzień, dzięki czemu osoba nosząca protezę ma znacznie lepszy komfort mówienia i spożywania posiłków.

Kleje do protez zębowych - jak działają?

Kleje do mocowania protez stanowią miękkie spoiwo między protezą a dziąsłami. Dzięki temu zmniejszają ryzyko otarć protezy zębowej o podniebienie i dziąsło oraz hamują dostawanie się resztek jedzenia pod protezę. Część kremów do protez ma przyjemny miętowy smak oraz dodatek cynku, dzięki czemu zapewniają uczucie świeżości i niwelują halitozę.

Kleje do mocowania protez - jak je używać?

Dobry klej do protez zapewnia nie tylko unieruchomienie protezy ale również umożliwia swobodne zdejmowanie i nie pozostawanie żadnych pozostałości w jamie ustnej. Stosuje się go na na suchą i czystą powierzchnię. Przed nałożeniem kleju do mocowania warto umyć protezę zębową z resztek pokarmów pastą do protez, dokładnie osuszyć jej powierzchnię. Klej nanosimy punktowo ilością kleju odpowiadającą ziarnie grochu. Ważne, by nie przesadzić z ilością, gdyż klej nie może dostać się na krawędź protezy.Protezę z klejem umieszczamy w ustach i dociskamy przez dłuższą chwilę do dziąseł Klej szybko wiąże i zasycha, pęcznieje w kontakcie ze śliną. Komfort użytkowania protezy i kleju do protez zależy od dobrej aplikacji, ale również rodzaju spożywanych pokarmów.

Kleje do protez - jak zdjąć protezę

Chcąc zdjąć protezę po całym dniu noszenia poruszamy protezą na boki, w efekcie czego klej "puszcza" protezę a my wyjmujemy ją z jamy ustnej. Warto przepłukać jeszcze jamę ustną wodą, przemyć podniebienie i język stosowanymi na co dzień produktami do pielęgnacji jamy ustnej.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj