Elektrolity dla dzieci

Aktywne filtry

Jest 19 produktów.

Elektrolity dla dzieci

Elektrolity dla dzieci

Elektrolity dla dzieci przydają się zazwyczaj w czasie uporczywych biegunek, wymiotów lub przegrzania w letnich miesiącach. Odpowiedni skład elektrolitowy zawierają doustne płyny nawadniające dla dzieci. Elektrolity dla dzieci można je stosować już u niemowląt, ale również kobiet w ciąży czy osób w podeszłym wieku. Elektrolity dla dzieci zawierają jony sodu, potasu oraz cytryniany i dwuwęglany. Może również zdarzyć, że w składzie znajdzie się glukoza, która jest transporterem dla jonów sodu w jelicie. Co więcej dzięki niej elektrolity wchłaniają się w jelitach znacznie lepiej. Optymalnym stężeniem glukozy u dzieci jest ok. 20 g/1 l płynu, gdyż ogólna osmolarność elektrolitów dla dzieci nie powinna przekraczać 270 mOsm/l.

Elektrolity dla dzieci - na co zwrócić uwagę?

Poszczególne elektrolity dla dzieci różnią się nieznacznie składem, ale wszystkie mają za zadanie korygować utratę płynów i elektrolitów - zwłaszcza przy ostrej biegunce. Doustne elektrolity dla dzieci można spotkać w aptece w saszetkach, do rozpuszczenia w wodzie. Ważne, by w leczeniu ostrej biegunki u dzieci stosować elektrolity o nieznacznie zmniejszonej osmolarności, zawierające jony Na w stężeniu 75mmol/l.

Elektrolity dla dzieci - praktyczne informacje

Elektrolity dla dzieci nie wolno rozcieńczać, dosładzać ani dodawać do słodkich soków. Najlepiej podawać je schłodzone ,w krótkich odstępach czasu i w małych porcjach. W obliczu uporczywej biegunki u dzieci najlepiej skupić się najpierw na intensywnym nawadnianiu, a dopiero potem na wyrównywaniu deficytu kalorycznego. U dzieci z biegunką zaleca się spożywanie wyłącznie ryżu, gotowanej marchwi, jagód i pszennego pieczywa. Po opanowaniu odwodnienia zahamowaniu wymiotów i unormowaniu biegunki korzystna będzie dieta oparta na skrobi i kaszach, krakersach, bananach, jogurtach, zupach i gotowanych warzywach. Podobnie jak w przypadku nawadniania, zaleca się też częste spożywanie posiłków o małej objętości, a gdy stolce są już zupełnie unormowane można powrócić do normalnej diety.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj