Elektrolity dla dzieci
Aktywne filtry
Jest 19 produktów.
ProHydro Apteo o smaku truskawkowym, 10 saszetek
Lacti Salit 10 saszetek
ProHydro Apteo o smaku pomarańczowym, 10 saszetek
Rodzina Zdrowia Apetivit Junior, płyn 100ml
Acidolit o smaku jabłkowym 10 saszetek
Dicoflor Elektrolity, proszek, 6 porcji (12 saszetek)
Elektrolity dla dzieci
Elektrolity dla dzieci
Elektrolity dla dzieci przydają się zazwyczaj w czasie uporczywych biegunek, wymiotów lub przegrzania w letnich miesiącach. Odpowiedni skład elektrolitowy zawierają doustne płyny nawadniające dla dzieci. Elektrolity dla dzieci można je stosować już u niemowląt, ale również kobiet w ciąży czy osób w podeszłym wieku. Elektrolity dla dzieci zawierają jony sodu, potasu oraz cytryniany i dwuwęglany. Może również zdarzyć, że w składzie znajdzie się glukoza, która jest transporterem dla jonów sodu w jelicie. Co więcej dzięki niej elektrolity wchłaniają się w jelitach znacznie lepiej. Optymalnym stężeniem glukozy u dzieci jest ok. 20 g/1 l płynu, gdyż ogólna osmolarność elektrolitów dla dzieci nie powinna przekraczać 270 mOsm/l.
Elektrolity dla dzieci - na co zwrócić uwagę?
Poszczególne elektrolity dla dzieci różnią się nieznacznie składem, ale wszystkie mają za zadanie korygować utratę płynów i elektrolitów - zwłaszcza przy ostrej biegunce. Doustne elektrolity dla dzieci można spotkać w aptece w saszetkach, do rozpuszczenia w wodzie. Ważne, by w leczeniu ostrej biegunki u dzieci stosować elektrolity o nieznacznie zmniejszonej osmolarności, zawierające jony Na w stężeniu 75mmol/l.
Elektrolity dla dzieci - praktyczne informacje
Elektrolity dla dzieci nie wolno rozcieńczać, dosładzać ani dodawać do słodkich soków. Najlepiej podawać je schłodzone ,w krótkich odstępach czasu i w małych porcjach. W obliczu uporczywej biegunki u dzieci najlepiej skupić się najpierw na intensywnym nawadnianiu, a dopiero potem na wyrównywaniu deficytu kalorycznego. U dzieci z biegunką zaleca się spożywanie wyłącznie ryżu, gotowanej marchwi, jagód i pszennego pieczywa. Po opanowaniu odwodnienia zahamowaniu wymiotów i unormowaniu biegunki korzystna będzie dieta oparta na skrobi i kaszach, krakersach, bananach, jogurtach, zupach i gotowanych warzywach. Podobnie jak w przypadku nawadniania, zaleca się też częste spożywanie posiłków o małej objętości, a gdy stolce są już zupełnie unormowane można powrócić do normalnej diety.