Leki rozkurczowe na woreczek żółciowy

Aktywne filtry

Jest 5 produktów.

Leki rozkurczowe na woreczek żółciowy

Leki rozkurczowe na woreczek żółciowy

Schorzenia wątroby i woreczka żółciowego dotyczą całkiem sporej części naszego społeczeństwa. Prawda jest jednak taka, że o istnieniu woreczka żółciowego przypominamy sobie zazwyczaj suto zakrapianych imprezach z bogato nakrytym stołem. Wtedy również dowiadujemy się, że istnieją leki rozkurczowe na woreczek żółciowy oraz leki osłonowe na wątrobę.

Leki rozkurczowe na woreczek żółciowy - dlaczego je potrzebujemy?

Najbardziej znaną chorobą dotyczącą wątroby i dróg żółciowych jest stłuszczenie wątroby (non alcoholic fatty liver disease, NAFLD). Jest to po prostu nagromadzenie tłuszczu wokół wątroby spowodowane otyłością, hiperlipidemią, oraz lekami wpływającymi na metabolizm tłuszczów.

Leki rozkurczowe na woreczek żółciowy - co ma wspólnego wątroba z żółcią?

Stłuszczenie wątroby daje o sobie znać najczęściej podczas badania histopatologicznego. Histopatolog wykrywa bowiem martwiczo-zapalne zmiany. Dopiero wtedy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że zmęczenie, gorszy nastrój, czy ból w prawym, górnym kwadrancie brzucha spowodowane jest zbyt łustą dietą i używkami. Po wyleczonym stłuszczeniu wątroby powinniśmy od razu zająć się drogami żółciowymi, poziomem cholesterolu organizmu oraz stanem naszej mikroflory jelitowej. Z pomocą na tym polu przyjdą mieszanki ziołowe z takimi surowcami jak: dziurawiec, mięta, serdecznik, krwawnik oraz rdest ptasi. Ich mechanizm działania opiera się na rozkurczaniu dróg żółciowych, zahamowaniu fermentacji jelitowej, regulacji rytmu wypróżnień, nasilaniu wydzielania kwasów żołądkowych oraz przyspieszeniu trawienia.

Jakie leki rozkurczowe na woreczek żółciowy będą najlepsze?

Popularnym składnikiem roślinnych leków rozkurczowych na woreczek żółciowy jest glistnik jaskółcze ziele, który działa żółciopędnie, żółciotwórczo i ochronnie na wątrobę. Glistnik jest pomocny w kolce żółciowej, żołądkowej i jelitowej. innym składnikiem suplementów i leków rozkurczowych jest korzeń cykorii, którego stosuje się w profilaktyce zastojów żółci, kamicy żółciowej i kłopotach z trawieniem tłuszczów. Składnik cykorii inulina wspiera kondycję mikroflory układu pokarmowego, a sama cykoria wykazuje się łagodnym, aczkolwiek krótkotrwałym działaniem. To dlatego przyjmuje się ją kilka razy dziennie (przynajmniej 4-5 razy dziennie).

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj