Pieluchy dla dzieci i podkłady chłonne

Marka

Cena

  • 4,00 zł - 74,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 22 produktów.

Pieluchy dla dzieci i podkłady chłonne

Pieluchy dla dzieci

Obecnie na rynku królują pieluchy dla dzieci jednorazowe zapinane na rzepy, wypełnione wkładem pochłaniającym wilgoć. Te swojego rodzaju pieluchomajtki wyparły pieluchy wielokrotnego użycia z tetry głównie dzięki wygodzie. Pieluchy wielorazowe przeżywają jednak swój renesans i cieszą się popularnością w niektórych kręgach rodziców. Pieluszki jednorazowe są jednak bezpieczne i można je stosować już od pierwszych dni życia dziecka, pod warunkiem, że są stosowane prawidłowo i rozsądnie.

Pieluchy dla dzieci - jak często je zmieniać?

Pieluchy dla dzieci jednorazowe powinny być regularnie wymieniane, a okolice pupy starannie umyte. Uważa się, że pieluszka powinna być zmieniona nie później niż 3—4 godziny po założeniu. Tradycyjne pieluchy tetrowe należy z kolei wymieniać po każdym ich zmoczeniu, a następnie wyprać i wysuszyć.

Pieluchy dla dzieci - co powoduje podrażnienia pupy?

Zbyt późna wymiana pieluszki dla dzieci, a wręcz świadome przetrzymywanie dziecka w napęczniałej pieluszce kończy się zazwyczaj podrażnieniem, zapaleniem skóry krocza oraz pośladków, a niekiedy nawet także zakażeniem i wysypką. Podrażnienie jest wywołane przez enzym ureazę produkowanym przez bakterie kałowe, które w kontakcie z moczem zakwaszają środowisko, co prowadzi do uszkodzenia delikatnej skóry niemowlęcia. Co ciekawe udowodniono, że ryzyko zakażenia dróg moczowych u dzieci nie jest uzależnione od rodzaju stosowanych pieluch. Dlatego należy możliwie najczęściej sprawdzać i wymieniać pieluszki dla dzieci. Warto wiedzieć, że ważna jest jakość pieluchy oraz indywidualne doświadczenia z daną marką. Radzenie się innych rodziców mija się z celem, gdyż może okazać się, że polecane pieluchy będą podrażniać skórę dziecka.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj