Środki na zapalenie i ból ucha
Aktywne filtry
Jest 58 produktów.
Ibuprom dla dzieci forte zawiesina doustna 200 mg/5 ml, 150 ml
AkuFonik Spray do uszu, 30ml
Ibuprom dla dzieci forte zawiesina doustna 200 mg/5 ml, 100 ml
Ibufen Junior 200 mg, 10 kapsułek
Ibuprom Max 400 mg, 24 tabletki
Ibum Forte 400 mg, 24 kapsułki
Ibum Forte 400 mg, 36 kapsułek
Nurofen dla dzieci forte smak pomarańczowy zawiesina doustne 40 mg/ml, 150 ml
Ibumax 400 mg, 50 tabletek
Ibuprom Max Sprint 400 mg, 40 kapsułek
Środki na zapalenie i ból ucha
Lek na zapalenie ucha
Nasze uszy są narządami o których często zapominamy, podczas gdy pełnią one ważną rolę w naszym organizmie Odbierają bodźce dźwiękowe, przekształcają potem falę dźwiękową na impuls nerwowy, który dociera do kory mózgowej. Gdy zaniedbamy uszy często konieczne jest podawanie leku na zapalenie ucha. Ucho składa się z ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego. Ucho wewnętrzne to tak naprawdę ślimak - spiralnie zwinięty kanał, w którym zlokalizowany jest nerw ślimakowy. Ucho środkowe to z kolei kosteczki - młoteczek, kowadełko i strzemiączko, a także trąbka słuchowa i jama bębenkowa. Wspomniane kosteczki słuchowe przenoszą fale do ucha wewnętrznego, dzięki czemu słyszymy i interpretujemy docierające do nas dźwięki.
Lek na zapalenie ucha - jak zbudowane jest ucho zewnętrzne?
Ucho zewnętrzne złożone jest z małżowiny usznej zbudowanej z chrząstki pokrytej skórą. Małżowina ta zbierają bodźce dźwiękowe z otoczenia i kieruje je do przewodu słuchowego, który przypomina literę S i kończy się błoną bębenkową. Błona bębenkowa jest granicą, która oddziela ucho zewnętrzne od środkowego.
Leki na zapalenie ucha - kiedy możemy po nie sięgnąć?
W ciągu naszego życia uszy często dają o sobie znać. Niekiedy spada jakość słuchu albo odczuwamy ból. Zazwyczaj jest to konsekwencja zbierania się woskowiny. Substancję tą tworzą złuszczone nabłonki, fragmenty włosków oraz wydzielina gruczołów łojowych. Zadaniem woskowiny jest ochrona przewodu pokarmowego przed urazami mechanicznymi oraz przedostawaniem się wody i ciał obcych do dalszych części uszu.
Leki na zapalenie ucha - jakie wybrać?
Gdy ból uszu jest spowodowany zalegającą w uchu woskowiną to możemy się zdecydować na krople do uszu przeznaczonych do higieny. Krople na zatkane uszy to najczęściej preparaty olejowe albo wodne. Chcąc zakropić uszy należy najpierw położyć głowę na płaskiej powierzchni, a potem skierować ją na bok, dzięki czemu uzyskamy najlepszy dostęp do ucha i zapobiegniemy wyciekaniu kropli. Krople do uszu dobrze jest również ogrzać przed zastosowaniem, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego uczucia zimna w przewodzie słuchowym, a poza tym same krople szybciej zadziałają.
Krople na zapalenie ucha - kiedy są niezbędne?
Czasami ból uszu pochodzi nie od zalegania woskowiny, a od rozwijającego się zapalenia ucha. Samo zapalenie może mieć charakter wirusowy bądź bakteryjny. Najczęściej jest tak, że zakażenie dostaje się do ucha z gardła i nosa. W przypadku bakteryjnej infekcji uszu najczęstszym czynnikiem etiologicznym są bakterie Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae oraz Moraxella catarrhalis. W przypadku infekcji bakteryjnej z pomocą mogą przyjść tylko i wyłącznie krople na zapalenie ucha z przepisu lekarza.
Krople na zapalenie ucha u dzieci - dlaczego dzieci częściej mają infekcje uszu?
Dzieci znacznie częściej borykają się z infekcją uszu i częściej doświadczają groźnych powikłań. Newralgicznym miejscem w jamie bębenkowej dzieci jest trąbka Eustachiusza, która jest u nich znacznie szersza, ale krótsza i poziomo ustawiona. Taka budowa anatomiczna sprzyja transmisji patogenów wywołujących infekcję uszu. Dlatego u dzieci należy zwrócić uwagę na właściwą higieny przewodu słuchowego, z pominięciem patyczków higienicznych, które są często powodem miejscowego podrażnienia. W ten sposób unikniemy konieczności podawania dziecku kropli na zapalenie ucha.
Krople na zapalenie ucha u dzieci?
Do czasu wizyty u specjalisty możemy sięgnąć po krople na zapalenie ucha u dzieci. Najczęściej mają one charakter wyrobów medycznych, które regenerują przewód słuchowy, wspierają jego funkcję barierową. Często zawierają w składzie nanocząsteczki srebra, łagodne olejki eteryczne i wyciągi roślinne. Gdy objawy nie ustępują warto wybrać się do laryngologa. On sam raczej nie zaleci podawania antybiotyków, chyba, że infekcja rozprzestrzeni się poza przewód słuchowy. Laryngolog najczęściej zapisuje na zapalenie ucha miejscowe krople na zapalenie ucha z hydrokortyzonem, cyprofloksacyną, ofloksacyną, deksametazonem lub neomycyną.