Tabletki na alergię

Aktywne filtry

Jest 23 produktów.

Tabletki na alergię

Tabletki na alergię

Alergia jest uważana za chorobę cywilizacyjną, o czym świadsdczy, że jej objawów może doświadczać nawet 40% Polaków. Przyjmują oni tabletki na alergię, krople do nosa albo odczulają się. Co ciekawe jeszcze nie tak dawno alergię traktowano w kategoriach choroby o podłożu genetycznym. Niestety dzisiaj na rozwój objawów alergicznych ma wpływ nasz styl życia oraz narażenie środowiskowe.

Tabletki na alergię - dlaczego są potrzebne?

Alergia jest nadmierną reakcją układu immunologicznego w kontakcie z alergenem, który u zdrowych osób nie wywołałby żadnych objawów. Alergenem mogą być pyłki roślinne, pokarm, sierść, roztocza oraz jad pszczół. Alergia może mieć charakter sezonowy ,a wtedy objawy zależą od chronologii pyleń. Jednak alergie na roztocza, smog czy alergie zawodowe niezależą od kalendarza pyleń i mogą doskwierać przez cały rok. Dodatkowo sporo alergenów wywołuje reakcje krzyżowe, wywołując pośrednio alergie wziewne i pokarmowe.

Tabletki na alergię - jakie wybrać?

Bez recepty są dostępne tabletki na alergię, które należą do leków przeciwhistaminowych. Zawierają zazwyczaj loratadynę, cetyryzynę, desloratadynę, feksofenadynę czy lewocetyryzynę. Niektóre tabletki na alergię zwłaszcza te starszych generacji mogą wywoływać senność, więc warto skonsultować wybór z farmaceutą, który dobierze właściwy zestaw.

Tabletki na alergię - czy działają na nadwrażliwość?

Podobnie do alergii przebiega nadwrażliwość i nietolerancja. Z racji zbieżności objawów obie choroby są często mylone. Jak wspomniano alergia jest skutkiem nieprawidłowej odpowiedzi układu odpornościowego na alergen, a nadwrażliwość wywołana jest raczej niedoborem enzymu - nietolerancja laktozy. Nadwrażliwością jest na przykład“uczulenie na słońce”, czyli fotodermatozy, które wywołują wysypkę na ramionach, barkach i plecach w kontakcie ze słońcem. Wysypka ta jest nadwrażliwością, a przypomina wysypki alergiczne. Niestety tradycyjne tabletki na alergię mogą być nieskuteczne w walce z nadważliwością.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj