Magnez dla dzieci

Aktywne filtry

Jest 11 produktów.

Magnez dla dzieci

Magnez dla dzieci

Jednym z najważniejszych biopierwiastków w procesie rozwoju dziecka jest magnez. W okresie wzrastania w małym organizmie dominują raczek reakcje tworzenia, reakcje anaboliczne. Intensywny wzrost wymaga odpowiedniego pozyskiwania i wydatkowania energii oraz składników odżywczych. Ich najlepszym źródłem jest naturalnie codzienna dieta. Katalizatorem wielu reakcji anabolicznych w organizmie dziecka jest właśnie magnez. Magnez dla dzieci jest ważny, bo bierze udział w tworzeniu wysokoenergetycznych związków

Czy dzieci wymagają dodatkowej suplementacji?

Niestety według wielu danych i szacunków zawartość magnezu w diecie dzieci znacznie spadła. Powodem są metodami technologiczne produkcji żywności oraz obróbka termiczna, która przekształca związki magnezu w trudno przyswajalne sole. W okresie wzrostu największym przemianom podlega oczywiście układ ruchu. Kości ulegają mineralizacji i wzmocnieniu, co sprawia, że są twarde i odporne na złamania. Dzięki temu są odpowiednią podporą dla rozrastających się mięśni dziecka. Mało kto wie, że nie tylko wapń bierze udział w kościotworzeniu, ale również magnez. Ten ostatni wchodzi w skład hydroksyapatytu zwiększając jego wytrzymałość. Magnez dla dzieci ma swój udział również w syntezie witaminy D, która również jest ważnym elementem w procesie mineralizacji.

Magnez bierze również udział w regulowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, dzięki czemu mięśnie dziecka są odpowiednio napięte. Zwiększa również koordynację ruchową oraz ogólny rozwój psychofizyczny. W przypadku dzieci magnez można nazwać nawet czynnikiem uspokajającym – przy regularnym dostarczaniu do organizmu wygasza bowiem nadmierne pobudzenia neuronów oraz zmniejsza nadpobudliwość w tym okresie życia.

Magnez dla dzieci do poprawy pamięci i koncentracji

W okresie wzrostu dziecka pojawia się również wytężony wysiłek intelektualny. Badacze wskazują, że jony magnezu usprawniają przewodzenie między neuronalne, wpływają pozytywnie na procesy poznawcze - uczenia się i koncentracji. Magnez dla dzieci zwiększa również odporność na stres, często spowodowany nadmiarem obowiązków szkolnych oraz wspiera zdrowy i fizjologiczny sen - kluczowy w okresie regeneracji.

W naszej aptece internetowej znajduje się nie tylko magnez dla dzieci, ale również witamina C.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj