Kolagen w tabletkach
Aktywne filtry
Jest 35 produktów.
Regital Collagen Beauty Zdrowa Skóra 45 tabletek
Collaflex Sport 60 kapsułek
Collaflex 60 kapsułek
Novativ Diosmina Plus 60 kaps.
Doppelherz Aktiv Na stawy kolagen 30 kapsułek
Natiflex Osteum 60 kapsułek
Novativ Novaflex Forte, 120 kapsułek
Kolagen Fast 60 tabletek
Kolagen Beauty 60 kaps.
Litozin Kolagen 30 tabletek
Doppelherz aktiv Kolagen 1000 stawy, 20 kapsułek
Kolagen w tabletkach
Kolagen w tabletkach
Farmaceutyki uzupełniające dietę w kolagen, glukozaminę, chondroitynę i kwas hialuronowy zaleca się nie tylko osobom starszym, ale również tym, którzy dbają o skórę czy kondycję fizyczną, a co za tym idzie również za utrzymanie prawidłowej kondycji chrząstek. Producenci suplementów diety oferują preparaty zawierające w swoim składzie wymienione związki w różnych proporcjach i dawkach. Który suplement diety wybrać? Kolagen w tabletkach, kolagen do picia czy kolagen do ssania?
Kolagen w tabletkach - z witaminą C czy bez?
Kolagen jest niezwykle istotnym elementem przestrzeni międzykomórkowych otaczających mięśnie szkieletowe oraz ścięgna. Dzięki niemu poprawia się w elastyczności, siła oraz nawilżenie rusztowania naszych komórek. W syntezie kolagenu bierze udział witaminę C, podobnie jak w przypadku istotnych z punktu widzenia mięśni i ścięgien karnityny i hormonów steroidowych. Witamina C wpływa na przekształcenie prokolagenu do jego aktywnej biologicznie formy.Kolagen z witaminą C reguluje proces gojenia się ran oraz regenerację tkanek i narządów. Największe ilości kolagenu znajdują się w skórze, zębach, kościach, tkance łącznej oraz chrząstce stawowej.
Co jeszcze jest potrzebne do produkcji kolagenu?
Jeśli chcemy spotęgować działanie kolagenu w tabletkach powinniśmy również suplementować argininę. Arginina bowiem jest substratem produkcji włókien kolagenowych, a nią samą możemy znaleźć w mięsie drobiowym, rybach (łosoś, halibut), orzechach, płatkach owsianych, soi oraz słoneczniku.
Kiedy warto suplementować kolagen w tabletkach?
Starzenie się, ale kiepska dieta mogą przyczynić się do obniżenia poziomu kolagenu w organizmie. Ubytek kolagenu widać zwłaszcza u osób w wieku dojrzałym, kiedy to pojawia się wyższe ryzyko wystąpienia chorób stawów oraz kości czy pojawiają się zmarszczki.