Witaminy dla dzieci

Marka

Cena

  • 6,00 zł - 69,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 38 produktów.

Witaminy dla dzieci

Witaminy dla dzieci

Witaminy dla dzieci należą do składników odżywczych, które powinny być dostarczane maluchom razem z codzienną dietą. Witaminy niemal od początku życia płodowego zapewniają dziecku zdrowie, regulują ich metabolizm. Część witamin dla dzieci ich organizm potrafi zsyntezować sam, część jednak musi być nadal dostarczana z pożywieniem.

Witaminy dla dzieci - jaka jest ich rola?

Witaminy dla dzieci są co prawda zaliczane do składników odżywczych, ale zupełnie nie dostarczają żadnej energii dziecku, pełniąc jednak istotną rolę regulacyjną. Właściwości każdej z witamin dla dzieci są bardzo różnorodne i wywierają na siebie wpływ. Witaminy dla dzieci mają swój udział w syntezie różnych związków, stanowią ważny element wielu szlaków metabolicznych albo pełnią rolę antyoksydantów.

Witaminy dla dzieci - magnez

Magnez nie jest co prawda witaminą, lecz minerałem, ale jest jednym z najważniejszych czynników niezbędnych w rozwoju dziecka. Kiedy w organizmie malucha przeważają reakcje anaboliczne magnez bierze udział w produkcji wysokoenergetycznych związków, będących „paliwem” dla tych reakcji. Zgodnie z danymi Instytutu Żywności i Żywienia całkowita zawartość magnezu w pożywieniu spada. Wynika to ze stosowanych metod technologicznych, które sprzyjają powstawaniu trudnoprzyswajalnych form magnezu.

Witaminy dla dzieci - okres wzrostu

W okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym intensywnym przemianom podlega układ ruchu. Kości dzieci mineralizują się, stają się wytrzymałe na złamania.Dzięki temu stanowią solidną podporę dla równie szybko powiększających się mięśni młodego człowieka.Obok wapnia kluczową rolę odgrywa magnez, gdyż wchodzi w skład hydroksyapatytu - budulca kości. Ponadto jony magnezu biorą udział w syntezie witaminy D, która również ma swój udział w kościotworzeniu.

Witaminy dla dzieci - rozwój psychomotoryczny

Magnez, witaminy z grupy B oraz wapń regulują przewodnictwo nerwowo-mięśniowe u dzieci, dzięki czemu maluchy mają odpowiednie napięcie rozwijających się mięśni. Związki te wpływają na odpowiednią koordynację ruchową, zdolności poznawcze oraz procesy uczenia się. Magnez poprawia również przewodzenie między neuronami, wpływając pozytywnie na procesy uczenia się i zapamiętywania. Wiele witamin pośrednio ma działanie hamujące na nadmierne pobudzenia neuronów, co wpływa na odpowiednią pobudliwość dzieci w tym czasie, a jednocześnie zwiększają odporność na stres wywołany nadmiarem obowiązków oraz zapewniają zdrowy i fizjologiczny sen.

Witaminy dla dzieci - co jeszcze stosować?

W produktach z kategorii witaminy dla dzieci powinny znaleźć się również kwasy omega-3, które już we wczesnym niemowlęctwie i dzieciństwie wpływają na szybkość rozwój narządu wzroku, zapamiętywania, koncentracji oraz zdolności psychomotorycznych. Suplementacja kwasów omega musi uwzględniać odpowiednią, wzajemną proporcję kwasów, dlatego jej celem powinno być zwiększenie spożycia kwasów z rodziny omega-3, a zmniejszenie podaży kwasów omega-6, które w nadmiarze mogą być groźne dla zdrowia człowieka.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj