Diky 4% spray 30 ml
Lek
Lek

Diky 4% spray 30 ml

5909990617968
Marka: Diky
(0)

Lek Diky 4% występuje w postaci aerozolu przeznaczonego do stosowania na skórę, aby uśmierzyć ostry ból oraz obrzęk małych i średnich stawów a także otaczających tkanek. Substancją czynną leku jest diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diky 4% jest odpowiedni do stosowania u dzieci od 14. roku życia i osób dorosłych.

Opis
Spis treści

Wskazania

Preparat leczniczy Diky 4% jest wskazany do miejscowego, objawowego leczenia bólu oraz stanu zapalnego obecnego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych

Działanie Diky 4% spray 30 ml

Preparat leczniczy Diky 4% zawiera substancją czynną diklofenak sodu, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek działa przeciwzapalnie, a także posiada właściwości przeciwbólowe

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka to 4-5 rozpyleń na bolesne lub obrzęknięte miejsce 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 ropyleń. Leku nie należy stosować dłużej niż 7-8 dni bez konsultacji z lekarzem

Skład Diky 4% spray 30 ml

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum). 1 g żelu zawiera 40 mg diklofeaku sodowego. Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539: lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku: - jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, - jeśli pacjent jest uczulony na  orzeszki ziemne lub soję, - jeśli kiedykolwiek wcześniej u pacjenta wystąpiła - przebiegająca z trudnościami z oddychaniem, wysypką i nieżytem nosa - reakcja uczuleniowa na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) lub którykolwiek inny lek z grupy NLPZ, na przykład ibuprofen. - w ostatnich trzech miesiącach ciąży, - na skórę piersi u kobiet karmiących piersią, - u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią następujące objawy uczulenia, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza lub farmaceuty: - Wysypka na skórze z pęcherzami, pokrzywka (dotyczy między 1 a 10 na 10 000 osób), - Świszczący oddech, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma) (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób), - Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób). Należy przerwać stosowanie leku jeśli wystąpi wysypka na skórze. Niektóre działania niepożądane występujące często (dotyczy między 1 a 10 osób na 100): - Wysypka na skórze, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry. Niektóre działania niepożądane występujące bardzo rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób): - Zwiększona wrażliwość skóry na słońce - możliwe poparzenie słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami. Niektóre działania niepożądane, które nie mają określonej częstości (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych): - Reakcje w miejscu podania, sucha skóra, uczucie pieczenia. Jeżeli lek jest stosowany długotrwale (ponad 3 tygodnie) i (lub) na duże  powierzchnie skóry, mogą wystąpić układowe działania niepożądane, takie jak ból i zaburzenia żołądkowe, zgaga i problemy z nerkami

Zobacz też inne produkty marki Diky.

Diky
8318803
Postać
spray
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 14. roku życia
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 199zł 

 

Wartość koszyka do 198,99 zł

Wartość koszyka od 199,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny 

19,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Cena
23,43 zł

(0,94 zł g) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
20 July 2022

Preparaty z magnezem to jedne z najczęściej wydawanych farmaceutyków bez recepty w aptekach. Mówi się, że większość społeczeństwa ma niedobór tego pierwiastka w organizmie. Dodatkowo temat suplementacji magnezu jest bardzo popularny wśród reklam w telewizji i w Internecie. Czy tak naprawdę każdy musi go suplementować? A jeśli tak, to jaka forma jest najlepiej przyswajalna zgodnie z medycyną opartą na faktach?

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj