Moilec 7
Lek
Lek

Moilec 7,5 mg, 10 tabletek

5909990950959
Marka: Moilec
Lek wskazany jest do stosowania w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie s…
Opis
Spis treści

Wskazania

Lek wskazany jest do stosowania w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Działanie Moilec 7,5 mg, 10 tabletek

Lek Moilec działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm jego działania polega na preferencyjnym hamowaniu cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecane dawkowanie dla osób dorosłych i osób w podeszłym wieku wynosi 1 tabletkę na dobę. Tabletki należy przyjmować doustnie. Pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby nie powinni przekraczać dawki 7,5 mg na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki maksymalnej 15 mg na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni.

Uwagi i środki ostrożności

Przyjmowanie leku Moilec może w niewielkim stopniu zwiększać ryzyko ataku serca (zawał serca) lub udaru. Ryzyko to zwiększa długotrwałe przyjmowanie dużych dawek. Jeśli pacjent posiada kłopoty z sercem, przebył zawał oraz ma podwyższone ciśnienie, podwyższone stężenie cukru we krwi, zwiększone stężenie cholesterolu lub pali tytoń przed zastosowaniem powinien skontaktować się z lekarzem. Jeśli w przeszłości pacjent cierpiał na zapalenie przełyku, zapalenie żołądka lub jakąkolwiek inną chorobę układu pokarmowego, na choroby serca, wątroby lub nerek, cukrzycę, zmniejszenie objętości krwi krążącej (hipowolemia), nietolerancję niektórych cukrów, miał wysokie stężenie potasu we krwi, ma podwyższone ciśnienie krwi (nadciśnienie tętnicze) lub jest w podeszłym wieku przed zastosowaniem powinien skontaktować się z lekarzem w celu modyfikacji lecenia. Należy przerwać stosowanie leku Moilec natychmiast, po zauważeniu krwawienia (powodującego smołowate stolce) lub w przypadku owrzodzenia przewodu pokarmowego (powodującego bóle brzucha). Nie zaleca się stosowania produktu w celu leczenia ostrych napadów bólu. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.

Skład Moilec 7,5 mg, 10 tabletek

1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu. Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, sodu cytrynian bezwodny, krospowidon.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo często występujące działania niepożądane (częściej niż u 1 na 10 pacjentów) to: niestrawność (dyspepsja), nudności (mdłości) i wymioty, ból brzucha, zaparcia, wzdęcia, luźne stolce (biegunka). Często występujące działania niepożądane ( u 1 do 10 na 100 pacjentów) to: bóle głowy. Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1 000 pacjentów) to: zawroty głowy (uczucie pustki w głowie), zawroty głowy lub uczucie wirowania (pochodzenia błędnikowego), senność (ospałość), niedokrwistość, wzrost ciśnienia krwi, zaczerwienienie twarzy, zatrzymanie sodu i wody, zwiększone stężenie potasu, odbijanie się, zapalenie żołądka, krwawienie z przewodu pokarmowego, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, natychmiastowe reakcje uczuleniowe, świąd, wysypka skórna, obrzęki spowodowane zatrzymaniem płynów, w tym obrzęk kostek lub nóg, nagły obrzęk skóry lub błon śluzowych, na przykład obrzęk wokół oczu, twarzy, warg, jamy ustnej lub gardła, mogący utrudniać oddychanie, chwilowe zaburzenia testów czynnościowych wątroby; lekarz może wykryć te zmiany za pomocą badania krwi, zaburzenia badań laboratoryjnych czynności nerek. Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów) to: zaburzenia nastroju, koszmary senne, zaburzenia morfologii krwi, w tym: nieprawidłowy rozmaz krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby płytek krwi, dzwonienie w uszach (szumy uszne), uczucie bicia serca (kołatanie serca), choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, zapalenie przełyku, pojawienie się napadów astmy, powstawanie pęcherzy na skórze lub złuszczanie naskórka (zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), pokrzywka, zaburzenia widzenia, w tym: niewyraźne widzenie i zapalenie spojówek (zapalenie gałki ocznej lub powiek), zapalenie jelita grubego. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż u 1 pacjenta na 10 000) to: skórne reakcje pęcherzowe i rumień wielopostaciowy, zapalenie wątroby, perforacja ściany jelita, ostra niewydolność nerek, w szczególności u pacjentów z czynnikami ryzyka, takimi jak choroby serca, cukrzyca czy choroby nerek. Z częstością nieznaną występują: stan splątania, dezorientacja, duszność i reakcje skórne (anafilaktyczne lub anafilaktoidalne), wysypki spowodowane narażeniem na działanie promieni słonecznych (reakcje nadwrażliwości na światło), niewydolność serca odnotowana w związku z leczeniem NLPZ, całkowita utrata określonych rodzajów białych krwinek (agranulocytoza), zwłaszcza u pacjentów, którzy stosują meloksykam jednocześnie z innymi lekami, które potencjalnie wykazują działanie hamujące lub niszczące szpik kostny (leki mielotoksyczne).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników, na aspirynę oraz inne leki z grupy NLPZ lub jeśli po ich zastosowaniu pojawiły się: świszczący oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszność (astma), niedrożność nosa z powodu obrzęku błony śluzowej nosa (polipy nosa), wysypka skórna (pokrzywka), nagły obrzęk skóry lub błon śluzowych np. obrzęk wokół oczu, twarzy, warg, jamy ustnej lub gardła, mogący ewentualnie utrudniać oddychanie (obrzęk naczynioruchowy), Nie podawać leku pacjentom u których stwierdzono chorobę wrzodową lub krwawienie z żołądka lub jelit, jeśli wcześniej pacjent przebył chorobę wrzodową żołądka lub jelit lub wystąpiło krwawienie z przewodu pokarmowego, jeśli stwierdzono ciężkie zaburzenia czynności wątroby, ostatnio wystąpiły krwawienia w obrębie mózgu lub jakiekolwiek inne krwawienia lub jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca. Nie stosować u pacjentów niedializowanych z ciężką niewydolnością nerek. Lek zawiera laktozę, nie stosować jeśli pacjent posiada nietolerancję niektórych cukrów.

Podmiot odpowiedzialny

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. J. Poniatowskiego 5
05-825 Grodzisk Mazowieck


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji włosów.

Moilec
3215904
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 16. roku życia
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
4,25 zł

(0,43 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj